Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Wzrost zachorowań na grypę hamuje? Niedzielski podał dane

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił dane dotyczące zachorowań na grypę w Polsce. Informacje potwierdzają hamowanie wzrostów zakażeń. "W minionym tygodniu odnotowano ponad 306 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń" - przekazał na Twitterze Niedzielski.

pixabay.com

"Najnowsze dane epidemiczne potwierdzają hamowanie wzrostów zakażeń grypowych. W minionym tygodniu mieliśmy ponad 306 tys. infekcji i podejrzeń infekcji, co oznacza, że średniodziennie notowaliśmy 43,7 tys. zakażeń, czyli 1 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Kluczowe będą najbliższe dni"

- napisał minister zdrowia w poniedziałek na Twitterze.

Przypadki grypy

W grudniu zanotowano w Polsce ponad 1 mln 139 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń: od 1 do 7 grudnia było 187 067, od 8 do 15 grudnia – 266 620, od 16 do 22 grudnia – 296 964 a od 23 do 31 grudnia – 389 088. W grudniu wystawiono z tego powodu ponad 8 tys. skierowań do szpitala.

Przez cały listopad zanotowano w Polsce ponad 490 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń. W listopadzie wystawiono niemal 2 tys. skierowań do szpitala.


Grypa zwykle atakuje nagle i często wywołuje wysoką gorączkę. Objawia się bólami mięśni, stawów i głowy. W przeciwieństwie do przeziębień, w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami. Występuje przez cały rok, w różnym nasileniu w poszczególnych okresach. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#grypa #Polska #Adam Niedzielski #Ministerstwo Zdrowia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo