Wysyłamy listy do eurodeputowanych - WIELKA AKCJA Klubów „Gazety Polskiej” i portalu Niezalezna.pl

- Odrzucam język gróźb, pogróżek i wymuszeń. Nie zgadzam się na to, by politycy szantażowali i straszyli Polskę - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim. Gorąca debata, w której roiło się od fałszywych zarzutów ze strony lewicowo-liberalnych polityków wobec Polski, uaktywniła na nowo m.in. Donalda Tuska. Dlatego Kluby "Gazety Polskiej" i portal Niezalezna.pl rozpoczynają akcję, która ma na celu poinformować europosłów, dlaczego polski rząd reformuje sądy i jaka jest skala poparcia dla tych reform. Aby wysłać przygotowany przez Kluby "GP" list, wystarczą dwa kliknięcia!

Treehill, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zachęcamy, by wysyłać do wszystkich eurodeputowanych list o poniższej treści:


Szanowni Europosłowie,

Polska broni dzisiaj Unii Europejskiej, broni takiej Unii, do której wstępowała i która jest opisana w traktatach. Nie ma innej UE, bo jest to właśnie organizacja opierająca się na podpisanych porozumieniach. To potwierdził ostatnio polski Trybunał Konstytucyjny. 

Polska występuje w obronie zarówno tych porozumień, jak i katalogu wartości, które tworzyły Unię Europejską, a są nimi: wolność, suwerenność narodów, demokracja i sprawiedliwość, a także poszanowanie podstawowych praw człowieka. Dzisiaj instytucje Unii Europejskiej, być może zmylone lub działające w złej wierze, depczą podpisane traktaty, ale przede wszystkim niszczą wartości, dla których nie tylko Polacy zdecydowali się być w UE, lecz także inne narody. 

Polska w 1989 roku wyzwoliła się z komunizmu narzuconego przez Moskwę. Wcześniejsze próby walki o wolność były okupione krwią tysięcy ludzi i więzieniem setek tysięcy naszych rodaków. 

W 1989 roku dokonaliśmy bezkrwawej rewolucji, która dała początek wolności innym narodom Europy Środkowej. Ceną pokojowych zmian było jednak to, że w wielu miejscach naszego życia gospodarczego i społecznego pozostały osoby odpowiedzialne za łamanie praw człowieka i niszczenie polskiej wolności. Na bazie tych ludzi zaczęły się rodzić wielkie patologie, które doprowadziły do rozgrabienia majątku narodowego, ograniczenia swobody debaty, a przede wszystkim ogromnych nadużyć w sądach. Niezreformowane sądy sprawiły, że zbrodniarze komunistyczni i zwykli przestępcy pozostawali na wolności, a skazywano tych, którzy mieli odwagę walczyć z niesprawiedliwością. Patologie zaszły tak daleko, że sędziowie oficjalnie ogłosili się najwyższą kastą, działającą ponad prawem, i uniewinniali przestępców w togach, nawet przyłapanych na kradzieżach czy innych formach łamania prawa. Ogromne represje spadły na dziennikarzy i media, które miały odwagę opisywać to, co dzieje się w sądach. Dziennikarzom znienawidzonym przez sędziów odmawiano w czasie procesów prawa głosu. Jednocześnie sądy przymykały oko na rozkradanie polskich i unijnych pieniędzy przez polityków, którzy chronili ich interesy. 

W 2015 roku społeczeństwo dokonało wyboru między innymi pod hasłami głębokich reform w sądach. Kolejne wybory od tego czasu potwierdzają tę decyzję. Nigdy nie chodziło o podważanie niezawisłości czy obowiązującego prawa, a właśnie o uwolnienie sądów od ciężaru powiązań politycznych i mafijnych. 

Część polskiej opozycji i sędziów zaczęła przekonywać, że walka o elementarną sprawiedliwość to starcie z niezawisłością sądów. Niestety z tego, co widzimy, to kłamstwo jest przyjmowane jako fakt i uderza zarówno w dobre imię Polski, jak i naszą demokrację. 

Czy Unia Europejska powstała po to, żeby chronić korupcję i łamanie praw człowieka, nawet jeżeli ubierze się te patologie w togi sędziowskie? 

Osiemdziesiąt procent Polaków chce być w Unii Europejskiej, ale tyle samo też chce sprawiedliwych i uczciwych sądów, których od 1939 roku nie mieliśmy. Czy nie jest hańbą dla instytucji unijnych stworzenie sytuacji, kiedy musimy się wyrzec sprawiedliwych sądów, żeby UE nas nie prześladowała?

Jeżeli ideologiczne zaślepienie albo gra interesów nie pozwala Wam na refleksję, to chociaż pamiętajcie, że na wielkim kryzysie Unii, który zaczął się od wyjścia Wielkiej Brytanii, straci cała Europa. Stracą Polacy, Węgrzy, ale stracą też państwa, które tworzyły UE, bo zyski z tego, że jesteśmy razem, są wspólne. 

Jest jeszcze czas na refleksję i uczciwe spojrzenie na istotę sporu. Wykorzystajmy go dla dobra naszego kontynentu, dla dobra Unii Europejskiej i tworzących ją narodów. 


JAK WYSŁAĆ POWYŻSZY LIST W JĘZYKU ANGIELSKIM DO EUROPOSŁÓW?

1. KLIKNIJ W LINKI PONIŻEJ (są to paczki po 50 adresów) - w mailu AUTOMATYCZNIE pojawią się adresaci oraz początkowa część listu w języku angielskim wraz z linkiem do całości tekstu. 

(Można też skopiować i wkleić w mail ręcznie całość treści listu - wersja anglojęzyczna znajduje się u dołu strony).

2. WYŚLIJ LIST 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

wg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (118)
Anonim 06.11.2021 10:43
Kochani ,mam jedno pytanie : Czy naprawdę nie umiecie skonstruować tekstu petycji w sposób krótki , stanowczy, jasny i zrozumiały, bez patosu i jakiś odniesień historycznych ? To nie ma być wypracowanie maturalne z dużą ilością wody i dodatkowo pisane jakby w formie prośby, bo my o nic nie prosimy.Zróbcie to dobrze ,a z pewnością wyśle je tysiące ludzi.To dzisiejsze wyśle niewielki procent zainteresowanych , a szkoda ,bo akcja jest ze wszech miar warta poparcia.
Anonim 05.11.2021 10:30
i to samo jna twiterze wchodze i komentuje jak trzeba
Grzegorz z Łodzi 24.10.2021 18:55
Ciekawy jestem, kto napisał ten list. Tak długi tekst to można pisać do ukochanej albo mamy.
Anonim 23.10.2021 07:46
List jest za długi . Po drugie też za długi.
Anonim 21.10.2021 22:52
wraca, administrator pisze ze traktuje mala jako spam
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo