Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zapalanie światła nocą, głośna muzyka i kontrole w celi. TV Republika ujawnia szokujący dokument!

Red. Michał Rachoń ujawnił dziś na antenie Telewizji Republika fragmenty szokującego dokumentu dostarczonego przez adwokata zatrzymanej urzędniczki ministerstwa sprawiedliwości. Kobietę aresztowano, podobnie jak ks. Michała Olszewskiego, w związku z Funduszem Sprawiedliwości. W treści dokumentu opisano, jakie tortury stosuje się wobec kobiety...

Jedziemy
Zrzut ekranu - Telewizja Republika

Adwokat urzędniczki wskazuje, że jego klientka jest szykanowana na wiele sposób. 

"Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, iż pod pozorem konieczności zapewnienia szczególnej ochrony moja klientka jest szykanowana m.in. poprzez wielokrotne wybudzanie w środku nocy i zapalanie światła, zbędne i uciążliwe kontrole celi, kontrolowanie jej zapisków i korespondencji z obrońcami"

– brzmi fragment dokumentu pokazanego przez Telewizję Republika.

Fragment nr 1 Zrzut ekranu / Telewizja Republika

Co więcej, kobieta musi zmierzyć się z częstą kontrolą celi - a te sprowadzają się do robienia bałaganu...

"Kontrola celi, która odbywa się co najmniej raz w tygodniu, sprowadza się natomiast do wyrzucenia z półek i rozrzucenia wszystkich rzeczy, w tym ubrań, notatek, dokumentów pochodzących od obrońców oraz pozostawienie celi w całkowitym nieładzie i bałaganie"

– relacjonuje prawnik.

Fragment nr 2Zrzut ekranu / Telewizja Republika

"Musiała schować się w łazience"

Prawnik opisał też konkretne zdarzenie, kiedy to 21 czerwca br. przetransportowano jego klientkę do siedziby Prokuratury Krajowej. Po powrocie, pod celą urzędniczki - przez kilka godzin - puszczano głośną muzykę. Nie reagowano na prośby kobiety o jej ściszenie. Wskutek hałasu, kobieta była zmuszona do schowania się w łazience. 

"Szczególnie niedopuszczalne zachowanie względem pani K.K. miało miejsce po jej powrocie z zaplanowanych w siedzibie Prokuratury Krajowej czynnościach w dniu 21 czerwca 2024 r. Wówczas po powrocie mojej mandatki do Aresztu Śledczego, pod celą zajmowaną przez nią włączono głośną muzykę, której pomimo próśb mojej klientki nie zdecydowano się wyłączyć, a nawet ściszyć. Odtwarzanie głośnej muzyki trwało przez około 4 godziny, z uwagi na uciążliwy hałas, uniemożliwiający prawidłowe funkcjonowanie Pani K.K., musiała schować się w łazience"

– opisuje adwokat torturowanej kobiety.

Fragment nr 3Zrzut ekranu / Telewizja Republika

I jak podkreśla - "podejmowane wobec mojej klientki działania oraz pozostałe wymienione wcześniej zdarzenia, obrońcy odczytują jednoznacznie jako próbę jej "złamania" i skłonienia do złożenia wyjaśnień w kierunku pożądanym przez urząd prokuratorski. Jest to sytuacja absolutnie niedopuszczalna, skutkująca ograniczeniem podstawowych praw i wolności obywatelskich".

Fragment nr 4Zrzut ekranu / Telewizja Republika

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Telewizja Republika #bezprawie Tuska #Polska #polityka #media

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo