Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Warszawa pod wodą! Dramatyczny finał 30 minut ulewy

W czwartek rano nad stolicą przechodzi front burzowy. W wielu dzielnicach padał ulewny deszcz, a np. na Bielanach nawet grad. Jak poinformował na swoim profilu na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, że aktualnie burze występują na Mazowszu. „Towarzyszą im opady deszczu o szacowanym natężeniu 20-30 mm/h” - podał IMGW. Jak się okazuje w ciągu zaledwie 30 minut opady na Bielanach w Warszawie wyniosły 37,4 mm. To jest połowa normy miesięcznej dla czerwca.

ELG21/pixabay.com/service/license/

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazał, że na warszawskich Bielanach opady w ciągu 30 minut wyniosły 37,4 mm, z czego w ciągu 10 min prawie 20 mm. 

To jest połowa normy miesięcznej dla czerwca
- wynika z informacji IMiGW.

Po gwałtownej ulewie mamy zgłoszenia dotyczące podtopień np. na Wisłostradzie w okolicach Cytadeli - informuje w czwartek wicedyrektor Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka. Do służb wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń dotyczących zalanych jezdni, budynków i powalonych drzew.

Gałecka podała na Twitterze, że na Wisłostradzie na wysokości Cytadeli Warszawskiej na Żoliborzu działają służby MPWiK. Wodociągowcy na bieżąco odpompowują wodę. Dyżurny miasta przekazał ponadto PAP, że podtopiony był też odcinek S8 i ulica Płochocińska na Białołęce.

Sprawdziliśmy Grochowską, tunel na Nowokijowskiej i całą Trasę Łazienkowską - tu nie ma problemów. Teraz służby kierują się na Al. Jerozolimskie i Cierlicką.
- napisała Gałecka na Twitterze.

Zastępca dyrektora ZDM poinformowała ponadto, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało w czwartek przed południem w sumie 54 zgłoszenia. 

Wszystkie dotyczyły zalanych jezdni, budynków oraz powalonych drzew.
- podkreśliła.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#burza #ulewa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wideo