Testament Jana Olszewskiego wciąż jest aktualny. Macierewicz: "Niepodległość głupcze!"

- Ten testament wciąż jest aktualny - nie poddawać się, nie rezygnować z fundamentów wartości chrześcijańskich i narodowych. Nie rezygnować z walki o polską gospodarkę, która buduje polską siłę, ale pamiętać, że zawsze gdy myliśmy o tym, by napłynął jeszcze większy strumień pieniędzy, trzeba mieć w zapleczu, z tyłu głowy - niepodległość głupcze! - powiedział Antoni Macierewicz podczas uroczystości odsłonięcia pomnika s.p. Jana Olszewskiego.

TVP Info

29 lat temu, wieczorem 4 czerwca 1992 r., upadł pierwszy po II wojnie światowej rząd wyłoniony przez Sejm po całkowicie wolnych wyborach. Bezpośrednią przyczyną jego odwołania była sprawa lustracji życia publicznego.

Dziś w rocznicę tych wydarzeń w Okuniewie pod Warszawą został odsłonięty pomnik byłego premiera, zmarłego w lutym 2019 roku.

Podczas uroczystości głos zabrał marszałek senior Antoni Macierewicz. -  Bardzo dużo i słusznie mówimy o jego niepodległościowych zasługach, o jego zasługach dla normalnego człowieka, dla tego, który przychodził się ratować w czasach opresji komunistycznej przed tą okupacją. On im pomagał jako adwokat - zauważył.

100 dni walki o Polaków 

- Ale jeżeli przyjrzymy się tym pięciu miesiącom, temu krótkiemu czasowi stu dni, gdy był premierem, to zobaczymy, jak wiele zrobił dla polskiej gospodarki, dla polskiej siły ekonomicznej. Dla przywrócenia sprawiedliwości tym milionom ludzi, którzy byli spychani na margines przez sowietów i reprezentantów sowietów, okupujących wówczas Polskę. Partia komunistyczna realizowała program sowietyzowania Polaków, zniszczenia ich moralnie, ale także zniszczenia ich gospodarczo, fizycznie, wyeliminowania ich, tak żeby byli wyłącznie masą, którą się używa do produkcji niezbędnych narzędzi wojny, która ma ogarnąć całą Europę i cały świat

- mówił Antoni Macierewicz. -  Jan Olszewski jako pierwszy przeciwstawił się grabieży Polski, jaka została rozpoczęta w wyniku umów okrągłego stołu - dodał. 

Program niepodległościowy 

Marszałek senior zwrócił uwagę,  program niepodległościowy Jana Olszewskiego nie ograniczał się do sojuszu z NATO i Stanami Zjednoczonymi. - Nie ograniczał się do idei pomysłu programu odbudowy wojska polskiego, a to przecież on go stworzył. Ten program był nastawiony przede wszystkim na wzmocnienie polskiej gospodarki, na wzmocnienie tych, którzy Polskę tworzyli i którzy o Polsce decydować będą - zaznaczył.

Testament Jana Olszewskiego 

- Ten testament wciąż jest aktualny - nie poddawać się, nie rezygnować z fundamentów wartości chrześcijańskich i narodowych. Nie rezygnować z walki o polską gospodarkę, która buduje polską siłę, ale pamiętać, że zawsze gdy myliśmy o tym, by napłynął jeszcze większy strumień pieniędzy, trzeba mieć w zapleczu, z tyłu głowy - niepodległość głupcze! Bo to niepodległość decyduje, co te pieniądze zrobią, czyje one będą i czyją siłę one zbudują, a mają zbudować siłę Polski. To jest przesłanie Jana Olszewskiego 

- zakończył Antoni Macierewicz.  

 Źródło: TVP Info, Niezalezna.pl

 

#Jan Olszewski #Antoni Macierewicz

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (22)
Anonim 04.06.2021 22:23
Czemu nie wykonuje się testamentu Pana Olszewskiego?! Czemu to stanęło w 1992 roku?!
student 04.06.2021 20:46
  • Komentarze: 11361
Niech Pan , panie Macierewicz wróci do wielkiej polityki. Polacy czekają na Pana.
Anonim 04.06.2021 21:03
I raport
ronin 04.06.2021 20:02
  • Komentarze: 9741
Panie Antoni, szybciej z tym szkolnictwem. Przywrócić obowiązkowy pobór wojskowy przynajmniej na pół roku, bo rośnie nam nieświadoma kolorowa, swartfonowa młodzież.
Anonim 04.06.2021 19:59
Piszecie o Bidenie a on kojarzy mi się z Rooseveltem i Churchillem, Obamą, Clintonem itp. i teraz już wiem dlaczego zaraz po 1945 roku wszystkie polskie siedziby miały ulice z nazwą Roosevelt, wszak to on wraz Churchillem zrealizowali marzenie Stalina które nie zdobył przed 1920 rokiem gdy jego bolszewicy w większości jewreje napadali na nasz kraj, czyli oboje oddali Stalinowi prawie pół naszej Wschodniej Polski a te tzw. ziemie "łodzyskane" to nam się należały za to wymordowanie, ograbienie, zrujnowanie wiele milionów nas Polaków a zdradzili nas pomimo tego, ze to Polacy walczyli wraz z USA i Anglią o wyzwolenie Europy.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo