Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

Tomasz Sakiewicz: "Zmieniliśmy warunki gry". "Stajemy naprzeciw temu, co robi obecna władza"

"Zmieniliśmy warunki gry przewidziane przez wielkich graczy tego świata. Ostatnie miesiące i warunki pokazują, że ten czas, który ekipa rządząca dawała sobie na walkę z opozycją - bardzo się skrócił. My pokazujemy ich takich, jacy oni są. I trzeba powiedzieć jasno, obecna władza to po prostu maszkara. My stajemy temu naprzeciw" - mówił szef Telewizji Republika, Tomasz Sakiewicz podczas Zjazdu "Klubów Gazety Polskiej" w Sulejowie.

XIX Zjazd Klubów "Gazety Polskiej"
Aleksander Mimier - niezalezna.pl

W Sulejowie, od wczoraj trwa XIX Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Dzień drugi obfituje w liczne panele - nie tylko z politykami, ale także dziennikarzami. 

Popołudniu odbył się panel poświęcony mediom Strefy Wolnego Słowa oraz ich planom. Udział w nim wzięli czołowi dziennikarze SWS - a w tym Telewizji Republika. 

Jak powszechnie wiadomo, od czasu nielegalnego przejęcia mediów przez koalicję rządzącą, to TV Republika stała się najpopularniejszym konserwatywno-prawicową telewizją w Polsce. Od miesięcy stacja zajmuje drugie miejsce w zestawieniu stacji informacyjnych - z ambicjami na pozycję pierwszą. 

I tak może się stać, ponieważ wniosek o przyznanie koncesji, dzięki czemu Republika mogłaby nadawać w multipleksie ogólnokrajowym, został złożony.

"Jesteśmy o włos"

Rozpoczynając tę część dnia Zjazdu, red. Katarzyna Gójska, podziękowała za potężne wsparcie stacji. 

"Dzięki Państwa wsparciu możemy stawiać czoła tej propagandzie. Wysyłanie maili do KRRiT jest dla nas szalenie ważne. Ma to dla nas ogromne znaczenie. Jest to walka o to, aby Telewizja Republika była dostępna w całej Polsce. Ma to kapitalne znaczenie, jeżeli kiedykolwiek rząd 13 grudnia będzie chciał mocniej uderzyć w TV Republika"

– powiedziała zastępczyni redaktora naczelnego "GP".

Głos zabrał również prezes stacji - Tomasz Sakiewicz, który przyznał: "rzeczywiście widać nawet po tych wyborach, że tam, gdzie Republika ma duży zasięg - zmienia się struktura elektoratu".

"Zmieniliśmy warunki gry przewidziane przez wielkich graczy tego świata. Ostatnie miesiące i warunki pokazują, że ten czas, który ekipa rządząca dawała sobie na walkę z opozycją - bardzo się skrócił. My pokazujemy ich takich, jacy oni są. I trzeba powiedzieć jasno, obecna władza to po prostu maszkara. My stajemy temu naprzeciw. Musimy jednak mierzyć się z ogromną ceną takiej postawy - m.in. ciąganie nas po sądach czy zastraszanie naszych dziennikarzy"

– mówił.

Szef Republiki wyraził także nadzieję na stworzenie największej telewizji w Polsce.

"Jeśli dostaniemy multipleks, będziemy najlepiej oglądaną telewizją, a to właśnie powinno dać w efekcie zostanie najlepszą telewizją. Jesteśmy o włos. Oprócz decyzji KRRiT, potrzebne jest nam również wsparcie finansowe"

– przyznał, apelując o mobilizację wśród widzów i środowisk sympatyzujących ze Strefą Wolnego Słowa.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Strefa Wolnego Słowa #media #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo