Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Podtopienia, powalone drzewa, uszkodzone auta, wstrzymany ruch pociągów... Burze atakują!

Burzowy front przelatuje przez zachodnią Polskę. Po burzy w Szczecinie strażacy otrzymali prawie 40 zgłoszeń o powalonych drzewach, połamanych gałęziach, uszkodzeniach samochodów i podtopieniach. Straż pożarna interweniuje w całym województwie zachodniopomorskim. Powalone przez porywisty wiatr drzewo spadło na sieć trakcyjną między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Wstrzymano ruch pociągów.

burza
pixabay.com - pixabay.com

Burza zaatakowała Szczecin przed godz. 14. Intensywne opady deszczu i porywisty wiatr spowodowały szkody m.in. w centrum miasta. Wichura powaliła drzewa przy wielu ulicach, m.in. w al. Wojska Polskiego i Bohaterów Warszawy. Wiatrołomy uszkodziły też zaparkowane samochody.

"Mamy 38 zgłoszeń z terenu miasta, w tym cztery uszkodzone pojazdy. Była też zerwana sieć sygnalizacji świetlnej na ulicy Zwierzynieckiej w Kijewie, uszkodzony dach budynku jednorodzinnego w Dąbiu, a najświeższe zgłoszenie to uszkodzenie budynku portowej straży pożarnej"

– poinformował kpt. Bartosz Janicki, dyżurny komendy miejskiej PSP w Szczecinie.

Do straży docierają zgłoszenia o wiatrołomach i podtopieniach także z innych zachodniopomorskich powiatów. "Na godzinę 14 odnotowaliśmy 164 zdarzenia atmosferyczne na terenie województwa zachodniopomorskiego. Brak osób poszkodowanych" – poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie.

Front burzowy przesuwa się na wschód województwa i zagraża kolejnym regionom kraju.

Wiatr powalił drzewo. Wstrzymany ruch pociągów

"Powalone przez wiatr drzewo spadło na sieć trakcyjną na odcinku między Wysoką Kamieńską a Kamieniem Pomorskim. Ruch pociągów w tym miejscu został wstrzymany"

–  poinformował Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

Wprowadzono zastępczą komunikację autobusową, a do naprawy trakcji wysłano specjalny pociąg sieciowy.

Pożar pod wiaduktem

Z kolei w Policach doszło do pożaru instalacji elektrycznej pod wiaduktem kolejowym.

"Zadysponowano samochód proszkowy, pogotowie energetyczne PKP i pogotowie gazowe. Droga jest zamknięta w obu kierunkach. Ruch pociągów został wstrzymany"

– poinformował mł. bryg. Tomasz Kubiak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Jest to linia, na której odbywa się jedynie ruch towarowy.

Uwaga! Nadchodzą burze

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I, II i III stopnia przed burzami. Należy spodziewać się ich w całej zachodniej połowie kraju. W Polsce zachodniej i północno-zachodniej obowiązują ostrzeżenia stopnia III, występuje też zagrożenie trąbą powietrzną.

IMGW zapowiada porywisty wiatr 90 km/h, lokalnie do 120 km/h; a także ulewne opady deszczu do 55 mm, lokalnie 80 mm.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#burze #podtopienia #ruch wstrzymany #Szczecin #Zachodniopomorskie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

luk
Wczytuję ocenę...
Wideo