Doniósł do UEFA na sędziego Marciniaka. Wcześniej oskarżał polską prawicę i kibiców o... rusofobię

Czym zajmuje się organizacja "Nigdy Więcej", która doniosła na Szymona Marciniaka do UEFA, jako zarzut stawiając wystąpienie na konferencji biznesowej? Okazuje się, że stowarzyszenie ma bogatą historię: nagrodziło wyjątkowo haniebnego przestępcę z Kamerunu, a jeden z jego szefów oskarżał polskich kibiców... o rusofobię.

Rafał Pankowski
fot. TVP Info

Sędzia piłkarski Szymon Marciniak ma kłopoty przez organizację "Nigdy Więcej" - lewicowe stowarzyszenie doniosło do UEFA, że Marciniak wziął udział w konferencji biznesowej organizowanej przez Sławomira Mentzena. Lewicowi aktywiści połączyli to z faszyzmem i wysłali do europejskiej centrali skandaliczny donos. Przez to Polak mógł stracić finał Ligi Mistrzów, ale na szczęście tak się nie stało.

Czym zajmuje się stowarzyszenie "Nigdy Więcej"? Kto za nim stoi? Mówimy "sprawdzam", a sprawdzenie te wypada szokująco: oskarżenia o rusofobię, donosy czy nagroda dla czarnoskórego poety-piłkarza, który celowo zarażał kobiety HIV: oto, co ma do zaproponowana ta organizacja.

Kibiców oskarżał o rusofobię

Współzałożycielem stowarzyszenia Nigdy Więcej jest Rafał Pankowski. - Od 1996 roku jest zastępcą redaktora naczelnego antyfaszystowskiego magazynu „NIGDY WIĘCEJ”. Jest wykładowcą w Collegium Civitas oraz koordynatorem Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej - napisano na stronie internetowej stowarzyszenia, które doniosło na sędziego Marciniaka. 

To nie pierwszy raz, gdy ta lewicowa organizacja zajmuje się futbolem. Działacz "Nigdy Więcej" w 2012 roku, gdy trwało Euro 2012, udzielił wywiadu "Krytyce Politycznej", w którym to padły szokujące słowa. 

Wrogość wobec Rosji i wszystkiego, co rosyjskie, była wyraźnie podsycana przez radykalną prawicę, która właśnie w tę stronę kierowała ksenofobię pseudokibiców

– powiedział wówczas Pankowski, omawiając polsko-rosyjskie starcia przed meczem w Warszawie.

W tym samym wywiadzie Pankowski twierdził, że "sport powinien pełnić pożyteczną funkcję społeczną, integrować ludzi w pozytywny sposób" - i, jak widać po postawie jego stowarzyszenia, słowa te kiepsko się zestarzały. 

Celowo zarażał HIV, nagrodziło go "Nigdy Więcej"

Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” dokładnie 20 lat temu przyznało tytuł "Antyfaszysta Roku 2003" Simonowi Moleke - wyjątkowo bezwzględnemu przestępcy, który celowo zarażał kobiety wirusem HIV, udając wcześniej piłkarza czy poetę.

Moleke trafił do Polski w 1999 roku, wydawał tomiki wierszy i jeździł po bibliotekach z wieczorami autorskimi. Co się działo po tych wieczorach, już na mniej oficjalnej części? Prawda, która wyszła na jaw, była szokująca. W 2007 r. Moleke został aresztowany w związku z zarażaniem licznych partnerek seksualnych złośliwym szczepem wirusa HIV występującym tylko w Kamerunie i okolicznych krajach.

Prokurator postawił mu 13 zarzutów, w tym 11 zarzutów zarażenia wirusem HIV. Moleke nie dożył sprawiedliwości - zmarł 24 września 2008 r. W "dorobku", oprócz absolutnie prymitywnego przestępczego działania, ma też nagrodę od "Nigdy Więcej". Organizacja ta nagradzała też m.in. Jerzego Owsiaka czy Krzysztofa Skibę. 

"Nigdy więcej" równa się... kłopoty

Sędzia Szymon Marciniak nie jest pierwszą osobą, która ma kłopoty przez stowarzyszenie "Nigdy Więcej". W 2021 r. na londyńskim lotnisku zatrzymano publicystę Rafała Ziemkiewicza, którego Pankowski i jego organizacja wpisała na... listę polskich antysemitów. W związku z tym po kilkugodzinnych procedurach, łącznie z rewizją osobistą i odebraniem dokumentów, Ziemkiewicz otrzymał odmowę wjazdu na Wyspy i nakaz opuszczenia kraju.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Nigdy Więcej #Szymon Marciniak

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo