Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Na proteście rolników o Kołodziejczaku: „Co ten geniusz robi w Polsce? Niech jedzie do Brukseli”

"Nie ma zgody na jakąkolwiek realizację polityki "Zielonego Ładu". Po prostu Polska ma się wycofać z "Zielonego Ładu" w całości i koniec!" - mówił na proteście rolników w Zbuczynie były senator Samoobrony Sławomir Izdebski. Zaatakował on też Michała Kołodziejczaka z AgroUnii, za bierność w sprawie rolniczych spraw. "Mamy geniusza, co na plecach rolników wjechał do Parlamentu. Powiedział, że pojedzie do Brukseli i nie wróci, dopóki nie załatwi sprawy. To co on robi tutaj w Polsce, na granicy?" - pytał Izdebski.

Sławomir Izdebski
printscreen mt - Telewizja Republika

"Nasza ciężka praca zaczyna przynosić efekty. Mamy wspólny mianownik bo walczymy w sumie o jedno - o bezpieczeństwo żywnościowe kraju i bezpieczeństwo energetyczne kraju" - mówił w Zbuczynie Sławomir Izdebski, były senator z ramienia Samoobrony i wieloletni działacz rolniczy spod Siedlec.

Wraz z nim obecni byli przedstawiciele innych ugrupowań rolniczych, ale także górnicza "Solidarność 80", czy reprezentanci transportowców

Nie ma zgody na jakąkolwiek realizację polityki "Zielonego Ładu". Po prostu Polska ma się wycofać z "Zielonego Ładu" w całości i koniec! Dzisiaj nie będziemy słuchać tego, że ktoś będzie mówił, że my czegoś nie możemy. Czy państwo słyszeli, żeby ktoś pojechał do Brukseli i powiedział "zobaczcie, co się dzieje w naszym kraju. Składamy wniosek o wycofanie z Zielonego Ładu". Czy ktoś to zrobił? Nie!

– stwierdził Izbedski.

Po plecach dostało się wiceministrowi rolnictwa Michałowi Kołodziejczakowi z AgroUnii.

Mamy przecież geniusza, który na plecach rolników wjechał do parlamentu, a teraz stał się wielkim wiceministrem rolnictwa. Który powiedział, że pojedzie do Brukseli i nie wróci, dopóki nie załatwi sprawy. To co on robi tutaj w Polsce, na granicy. Wąchanie cukru i inne historie... Niech jedzie o Brukseli i pokaże, jak się załatwia nasze interesy

– mówił o nim Izdebski, nawiązując do kuriozalnej sesji zdjęciowej Kołodziejczaka na granicy polsko-ukraińskiej. Wiceminister postanowił zrobić sobie zdjęcia, jak wącha przewożony cukier.

Protest rolników na żywo transmituje Telewizja Republika:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Sławomir Izdebski #Michał Kołodziejczak #rolnicy #protest rolników

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo