Wielka odwaga! Przyszedł na marsz Tuska, by przypomnieć "nocną zmianę": 4 czerwca 1992, pamiętamy!

Wielkim aktem odwagi wykazał się mężczyzna, który na marsz Donalda Tuska przyszedł z transparentem przypominającym, że 31 lat temu doszło do "nocnej zmiany", w trakcie której Tusk mówił: "panowie, policzmy głosy".

"Tuski i Bolki..." - można przeczytać na transparencie
fot. A. Mimier/Niezalezna.pl

4 czerwca w Warszawie maszerują zwolennicy Platformy Obywatelskiej i innych partii opozycyjnych. Donald Tusk wezwał na marsz, a działacze PO w regionach zapewniali darmowy transport. "Zgoda buduje, obalmy te ch**e" - zachęcał Władysław Frasyniuk, a na marszu nie zabrakło osób z transparentami z ośmioma gwiazdkami. 

Choć uczestnicy marszu powoływali się na rocznicę 4 czerwca 1989 r., to tego dnia przypada też jeszcze jedna istotna rocznica - w 1992 r. obalony został rząd Jana Olszewskiego. 

- 31 lat temu Lech Wałęsa i Donald Tusk pod osłoną nocy obalali rząd premiera Jana Olszewskiego, który opowiadał się za polskim członkostwem w NATO i UE. Dziś przewodniczący PO i były prezydent próbują obalać rząd, który zerwał z polityką resetu w relacjach z Rosją - podkreślił dziś rzecznik rządu Piotr Müller.

Choć na marszu królował nastrój "antyPiS", to znalazł się odważny człowiek, który postanowił przypomnieć, co wydarzyło się przed 31 laty. 

Przypomniano, co wydarzyło się 4 czerwca 1992 r.fot. Aleksander Mimier / Niezalezna.pl

- Tusek i Bolki, antypolacy, obaliliście patriotyczny rząd Jana Olszewskiego 4 czerwca 1992. Pamiętamy - miał napisane na transparencie. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #marsz 4 czerwca

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (148)
Anonim 10.06.2023 05:57
Ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej obfitowały w afery i skandale związane z politykami tej partii, nie tylko na szczeblu centralnym, ale też lokalnym. Były to rządy wielkich afer takich jak hazardowa, afera Amber Gold, Infoafera, podsłuchowa czy afera Beaty Sawickiej, która wybuchła jeszcze przed objęciem władzy przez PO. Nieudolne rządy PO doprowadziły do zamknięcia polskich stoczni, czyli afery stoczniowej !!
Anonim 09.06.2023 14:00
PiS musi wygrać te wybory bo inaczej Polski już nie bedzie
Anonim analityk 09.06.2023 21:46
Głosować na PiS i rozliczać z pracy i zobowiązań.
Anonim 09.06.2023 00:17
Jest film na YT, na ktorym Tusk mowi, ze nie mial z obalaniem rzadu nic wspolnego, bo go nie bylo!
StaryPunk 08.06.2023 14:11
Nie jestem miłośnikiem PiS ale w najbliższych wyborach na nich zagłosuję. Niestety to jedyna alternatywa dla komunistów z PO i dla nowego wspaniałego lewackiego świata
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo