Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Klubowiczka "GP" do polityka AfD: Przyjedź do Auschwitz, zobacz co wyrządzili Niemcy [WIDEO]

Przedstawicielka wrocławskiego Klubu Gazety Polskiej w mocnych słowach odpowiedziała niemieckiemu politykowi Martinowi Reichardtowi. "Przyjedź do Auschwitz i odwiedź nasze muzeum, aby zobaczyć, jakie zbrodnie twój naród nam wyrządził" - mówi na nagraniu... w języku niemieckim. To musi dotrzeć do wielu Niemców, nie tylko polityków!

Karolina Mrozowska odpowiada politykowi z Niemiec
By Daniel Schneider - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72872467; Twitter - Karolina Mrozowska

Niemiecki polityk partii AfD Martin Reichardt nazwał „ludobójstwem” i „czystkami etnicznymi” realizację decyzji o wysiedleniu ludności niemieckiej z terytoriów przekazanych Polsce po II wojnie światowej. Reichardt jest szefem oddziału AfD w Saksonii-Anhalt.

Jego skandaliczna wypowiedź nie przeszła bez echa w Polsce. Zareagowała Karolina Mrozowska z wrocławskiego Klubu Gazety Polskiej, rzecznik prasowy PiS we Wrocławiu. Wykorzystując znajomość języka niemieckiego, postanowiła odpowiedzieć Reichardtowi. "Niemiecki polityk uderza w Polaków i oskarża nas o największe ludobójstwo w historii ludzkości" - rozpoczęła.

Zamiast rozpowszechniać kłamstwa na Twitterze, przyjedź do Auschwitz i odwiedź nasze muzeum, aby zobaczyć, jakie zbrodnie twój naród nam wyrządził. 

– dodaje następnie po niemiecku.

"Zapraszam pana i czekam na kontakt, niech nawet cała AfD przyjedzie" - dodała Mrozowska. Filmik już zyskuje sporą popularność. Miejmy nadzieję, że rozejdzie się też za naszą zachodnią granicą.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Niemcy #AfD #Karolina Mrozowska #Kluby Gazety Polskiej

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo