Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Świrski publikuje nagranie w związku z karą dla TOK FM. Jej inicjatorem był człowiek KRRiT wybrany przez Senat

To nagranie powinno zakończyć medialną burzę dotyczącą kary dla TOK FM. Kto wnioskował o ukaranie radia? Z nagrania jednoznacznie wynika, że to prof. Tadeusz Kowalski, człowiek, którego do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazał Senat. Ten sam, który teraz oskarża szefa KRRiT o manipulację, twierdząc, że... był przeciw karze. Maciej Świrski wyłożył karty na stół i opublikował nagranie.

Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Radio TOK FM zostało ukarane karą w wysokości 80 tysięcy złotych za rozpowszechnienie 7 czerwca audycji "Pierwsze śniadanie w TOK-u" zawierającej treści nawołujące do nienawiści i dyskryminujące. Ustalono, że w audycji poniżono i naruszono godność ofiar II Wojny Światowej, w tym Żydów.

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski sugerował, że pomysł ukarania TOK FM był inicjatywą członka KRRiT prof. Tadeusza Kowalskiego, wybranego przez Senat RP. Kowalski w odpowiedzi - na antenie TOK FM - oskarżył Świrskiego o manipulację i stwierdził, że mówił, iż "nie widzi podstaw do ukarania nadawcy".

Jaka jest prawda? Świrski na stronie KRRiT opublikował oświadczenie. 

W dniu 1. lutego 2023, podczas posiedzenia pełnego składu KRRiT Członek Krajowej Rady, Pan Tadeusz Kowalski w trakcie analizy skarg obywateli na Radio TOK FM,  jednoznacznie jako pierwszy sformułował wniosek o ukaranie, opowiadając się jednoznacznie za nałożeniem kary na tego nadawcę. Na dowód tego przedstawiam zapis audio wypowiedzi Pana T. Kowalskiego w tej sprawie.

– napisał.

Na zamieszczonym nagraniu słyszymy wyraźnie. "Może to się państwu wydać zaskakujące, że to akurat ja proponuję karę dla TOK FM, ale jeżeli trzeba żeby oprzytomnieli to poddajmy to. Jeżeli nałożymy karę, to będzie kwestia sądowej kontroli, ale takie jest prawo" - mówi Kowalski.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#TOK FM #kara #Maciej Świrski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo