Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Dwoje strażaków zginęło w drodze na interwencję. Prezydent złożył kondolencje

Zablokowana jest droga krajowa nr 20 w miejscowości Żukowo, gdzie w wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a jedna została ranna - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o wypadek wozu strażackiego, który zahaczył o naczepę innego pojazdu i wywrócił się.

Miejsce wypadku
https://twitter.com/remizacompl

Utrudnienie na drodze krajowej nr 20 dotyczy odcinka Gdynia – Żukowo, gdzie w miejscowości Żukowo (woj. pomorskie) ciężarówka zderzyła się z samochodem Straży Pożarnej.

"Dwie osoby poniosły śmierć, jedna osoba została ranna. Droga jest zablokowana" - przekazał Jarosław Kowalczyk z Punktu Informacji Drogowej Centrali GDDKiA.

O wypadku napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński.

W związku z tragicznym zdarzeniem w pow. kartuskim, w wyniku którego zginęło 2 druhów OSP Żukowo, przekazuję najszczersze wyrazy współczucia Bliskim Pani Karoliny i Pana Łukasza. Niosąc pomoc innym, sami ponieśli najwyższą ofiarę

– napisał na Twitterze.

Później do sprawy odniósł się też prezydent Andrzej Duda.

"Składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinom i Bliskim Strażaków Ochotników z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w tragicznym wypadku, na służbie, w drodze, by nieść pomoc. Łączę się w bólu z całą strażacką społecznością - Druhami OSP i Strażakami PSP, którzy każdego dnia, o każdej porze służą "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" i chronią nas z narażeniem własnego życia" - napisał prezydent na Twitterze.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek o godz. 3.40 w Żukowie w powiecie kartuskim. Z ustaleń policji wynika, że strażacy ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. "Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca pojazdu OSP najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku tej sytuacji auto, którym jechali druhowie OSP przewróciło się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP" – relacjonowała Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter, PAP, OSP Żukowo

 

#Żukowo #wypadek #straż pożarna #OSP

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo