Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

9 protestów przeciwko ważności wyborów do PE trafiło do SN!

Dziewięć protestów ws. wyborów do Parlamentu Europejskiego z 9 czerwca trafiło do Sądu Najwyższego. Informację tę przekazał Maciej Brzózka z zespołu prasowego SN. Termin na składanie protestów minął wczoraj - 17 czerwca. Możliwe jednak, że wpłyną jeszcze protesty wysłane pocztą.

Wybory
fot. Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Jak przekazał Brzózka spośród dziewięciu zarejestrowanych protestów osiem pochodzi od osób indywidualnych, a jeden protest złożył Komitet Wyborczy Wyborców "Rolnicy od Bałtyku do Tatr". Komitet ten nie zarejestrował w wyborach żadnej listy. W proteście wnioskuje o unieważnienie wyników wyborów w okręgach 10 i 11.

Zgodnie z przepisami protesty przeciwko ważności wyborów do PE wnosi się do Sądu Najwyższego na piśmie w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą w Dzienniku Ustaw.

Obwieszczenie PKW o wynikach tegorocznych wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego ukazało się w Dzienniku Ustaw 10 czerwca po południu. Termin upłynął więc w poniedziałek 17 czerwca i był to ostatni dzień, kiedy można było wnieść taki protest.

Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych rozstrzyga o ważności wyborów do PE po rozpoznaniu wszystkich protestów nie później niż w 90. dniu po dniu wyborów. Na razie termin posiedzenia w tej sprawie nie został wyznaczony. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory #Parlament Europejski #polityka #Sąd Najwyższy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo