„Historyczna, osobista i konserwatywna” – tak ostatnią część trylogii pt. „Historia” zapowiada jej autor

„Historia” autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza to ostatni tom trylogii poświęconej najnowszym dziejom Polski na tle sytuacji międzynarodowej, a także zmian zachodzących w Kościele katolickim. Jak podkreśla sam autor, jest to książka „nie tylko historyczna, ale również bardzo osobista” i „bardzo konserwatywna”. Cenckiewicz zapowiada spotkania z czytelnikami, które rozpoczną się już we wrześniu w wielu miastach Polski.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
„Historia” autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza to ostatni tom trylogii poświęconej najnowszym dziejom Polski
Fot. Tomasz Jedrzejowski/Gazeta Polska

- Po ponad roku od ukazania się „Agentury” (później była „Transformacja” a teraz jest „Historia”) mamy finał, mamy wszystkie trzy tomy trylogii, którą zapowiadałem ponad rok temu

- mówi w swoim kanale w mediach społecznościowych Sławomir Cenckiewicz.

Jak dodaje, publikacja ta „wieńczy całe dzieło”. - Jest to książka, jak sam tytuł na to wskazuje, poświęcona historii, ale w jakimś sensie jest to tytuł mylący, dlatego, że poza historią Ludowego Wojska Polskiego, poza historią związaną z Kościołem katolickim (kryzysem w Kościele katolickim po Soborze Watykańskim II) jest to również książka bardzo osobista. Osobista dlatego, że opisuję troszkę swoje życie, opisuję różne postaci, które na mojej drodze stanęły i które są dla mnie bardzo ważne; książki, wydarzenia, wielkie biografie, które okazały się w moim życiu bardzo istotne – podkreśla autor.

- Jest to więc książka nie tylko historyczna, ale również bardzo osobista czy autobiograficzna. Jest to też książka bardzo konserwatywna, dlatego, że każdy czytelnik zauważy mój krytycyzm, wobec tego co dzieje się w ostatnim stuleciu na świecie, co dzieje się w Polsce

- wyjaśnia prof. Cenckiewicz. 

Zachęcamy do zakupu „Historii” oraz poprzedzających ją dwóch części trylogii w sklepie „Gazety Polskiej”. 

Kup teraz, klikając TUTAJ. 

Wraz z książką w sklepie „GP” dostępne są także limitowane koszulki z nadrukiem poświęconym tej publikacji, stworzone dla wszystkich, którzy przeczytali co najmniej jeden tom „Trylogii Cenckiewicza”. Kupując koszulkę i książkę pt: „Historia” otrzymasz trzeci tom trylogii z podpisem autora.

TUTAJ link do zakupu limitowanej koszulki.


Prof. Sławomir Cenckiewicz jest historykiem zajmującym się dziejami najnowszymi Polski. Od 2016 r. jest dyrektorem Wojskowego Biura Historycznego a do 2021 r. był także członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. W jego dotychczasowym dorobku znajduje się ponad 200 publikacji naukowych, popularnonaukowych oraz źródłowych, m.in. (napisana wraz z dr Piotrem Gontarczykiem) książka „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”, „Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki (1929–2010)” oraz „Długie ramię Moskwy. Wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943–1999”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Sławomir Cenckiewicz #"Historia" #trylogia Cenckiewicza

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
po
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo