Wojskowi piloci oddali hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej [ZOBACZ]

Wojskowi piloci samolotów i śmigłowców oddają hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej. Nad stolicą około południa pojawiły się polskie i amerykańskie myśliwce F-16, a także samoloty Iskra, które w powietrzu położyły flagę Polski. Przeloty odbywają się również w kilkunastu innych miastach.

twitter.com/MON_GOV_PL

W stolicy, gdzie odbywają się centralne uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego oraz setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, około południa nad Placem Piłsudskiego pojawiły się polskie i amerykańskie myśliwce F-16, a także samoloty Iskra, które w powietrzu położyły flagę Polski.

Na niebie pojawiła się formacja 6 samolotów F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w ugrupowaniu "GROT" oraz formacja 4 samolotów F-16 z 480 Eskadry Lotniczej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pododdział aktualnie przebywa w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w ramach umowy międzynarodowej jako Aviation Detachment, realizuje wspólne szkolenie lotnicze z polskimi załogami samolotów F-16.

Resort obrony zapowiedział, że około południa wojskowe samoloty i śmigłowce pojawią się również w Białymstoku, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Olsztynie, Wrocławiu, Łodzi i nad Westerplatte. W Katowicach przelot Herkulesów będzie można obejrzeć kilka minut po godz. 14.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#defilada #Iskra #F-16 #piloci #Bitwa Warszawska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo