Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Wojsko Polskie znacząco zwiększy zdolności bojowe. Szef MON zapowiada ważną umowę z USA

- W środę podpiszemy umowę z rządem USA w sprawie dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu HIMARS - 20 wyrzutni z amunicją, który znacząco zwiększy zdolności bojowe Wojska Polskiego - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

twitter.com/MON_GOV_PL

Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem odwiedził 1. Warszawską Brygadę Pancerną w Wesołej.

Nowoczesna polska armia, to polska racja stanu, nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dziękuję 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej za przyjęcie, za przedstawienie naszego rosnącego potencjału artyleryjskiego, wojskowego. We współczesnym świecie wiedząc, że ta wiara w koniec historii niestety okazała się płonna, musimy mieć silną, nowoczesną armię i do budowy silnej i nowoczesnej armii przede wszystkim przyczyniają się również i są jej nieodzowną częścią wojska artyleryjskie, pancerne, rakietowe

- mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki wyraził przekonanie, że Polska jest na dobrej drodze do budowania potencjału militarnego, który - jak mówił - zwiększy możliwości geopolityczne i gospodarcze Polski.

Silna polska armia jest niezbędnym ogniwem budowania silnej Rzeczpospolitej po to, żeby nie powtórzyła się niedobra przeszłość i żebyśmy wygrali naszą przyszłość

- dodał.

HIMARS to skrót od High Mobility Artillery Rocket System, czyli System Artylerii Rakietowej Wysokiej Mobilności. HIMARS jest systemem mobilnych wyrzutni, wykorzystujących amunicję kierowaną GMLRS-U/AW i ATACMS. To wieloprowadnicowy system rakietowy, zdolny do rażenia celów na odległości do 300 km. Wyrzutnia pocisków znajduje się na opancerzonej lekkiej ciężarówce. System pozwala na wykonywanie głębokich uderzeń rakietowych.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#MON #Mariusz Błaszczak #wojsko #HIMARS #Mateusz Morawiecki #Wesoła

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo