Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Warszawa: Utrudnienia w komunikacji

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi na terenie Warszawy trwają poważne utrudnienia w kursowaniu komunikacji, w tym autobusów, tramwajów oraz pociągów linii KM, SKM, WKD – poinformował w niedzielę wieczorem Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

fot. Aleksander Mimier/ niezalezna.pl

Jak zaznaczył ZTM, w związku z zaistniałą sytuacją, możliwe jest, że kursy będą kierowane na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne. ZTM podkreśla też, że pasażerowie powinni liczyć się z możliwością opóźnień w kursowaniu komunikacji, skróceniem niektórych tras, a nawet odwołaniem kursów. Jednocześnie ZTM przeprasza za utrudnienia.

Straż Miejska cały czas pracuje nad usuwaniem skutków niedzielnej burzy na ulicach Warszawy, gdzie występują liczne podtopienia utrudniające przejazd samochodów i autobusów.

Bardzo gwałtowna burza przeszła nad Warszawą w niedzielę wieczorem. 

W związku z sytuacją atmosferyczną PSP odnotowała do godziny 21 ponad 450 zgłoszeń w Polsce.

Jak poinformował PAP oficer prasowy mazowieckiego komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski, strażacy najczęściej interweniowali w woj.: mazowieckim – aż 193 razy, przy czym tylko w samej w Warszawie - 84 razy. Ponadto, w Pruszkowie odnotowano – 38 interwencji, a w Grodzisku Mazowieckim – 19.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przez burzami z gradem dla województw: łódzkiego, opolskiego i śląskiego. Drugi stopień obowiązuje natomiast w województwie mazowieckim i w części województw: podlaskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem wydano dla części Dolnego Śląska. Ten stopień mają alerty dla województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego i części województwa podlaskiego, które dotyczą wystąpienia silnego deszczu z burzami.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#ulewa #pogoda #Burze z gradem

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

am
Wczytuję ocenę...
Wideo