Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

W środę przyjdzie ochłodzenie, ale... to nie koniec lata!

Od środy ochłodzi się. Wystąpią również opady i burze. Wstępne prognozy mówią jednak, że od soboty wróci bardziej letnia aura. Będzie napływać cieplejsze powietrze. Następnie w poniedziałek może gdzieś pojawić się nawet 30 stopni Celsjusza. Tak optymistyczną prognozę przekazał rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels/ Irina Iriser

Walijewski podkreślił, że do środy czeka nas bardzo ładna słoneczna pogoda. "Będziemy cały czas skąpani w słońcu, dzięki Patrycji, czyli układowi wysokiego ciśnienia, który do nas dotarł" - dodał.

"Patrycja będzie się miała dobrze, bardzo powoli w weekend będzie słabła, a mocniej odczujemy to dopiero w środę w godzinach popołudniowych, kiedy to dojdzie do przemodelowania pogody. Niż, który się kręci nad północnozachodnią Europą, wkroczy na teren Polski, stworzy front atmosferyczny. Będą opady i burze. Ochłodzi się"

– wyjaśnił.

Nad morzem temperatura maksymalna wyniesie od 17 do 19 stopni Celsjusza. W pozostałej część kraju do 21 stopni, jedynie na Mazowszu 22 stopnie.

A od soboty znów lato?

"Taka aura nie potrwa jednak zbyt długo, tylko właściwie 2-3 dni. Wstępne prognozy mówią, że od soboty wróci bardziej letnia aura. Będzie napływać cieplejsze powietrze"

– powiedział Walijewski.

"Początkowo około 24-26 stopni Celsjusza, ale już w niedzielę temperatura maksymalna wyniesie 29 stopni a w poniedziałek może gdzieś pojawić się nawet 30 stopni Celsjusza" - dodał.

Podkreślił, że do końca kalendarzowego lata (do 23 września) ma być w Polsce letnia aura. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #prognoza #Polska #jesień #wrzesień #lato #IMGW

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo