Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

W nocy popada i zagrzmi

Nadchodzącej nocy front atmosferyczny, który wieczorem od zachodu wkroczył do Polski, stopniowo będzie się przemieszczał na wschód. W zachodniej połowie kraju - spodziewane są opady deszczu i burze.

Zdjęcie ilustracyjne
Pexels/Pixabay

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie zachmurzenie będzie duże, miejscami wystąpią przelotne opady i burze z sumą ok. 15 mm deszczu. W rejonie Śląska, Opolszczyzny, woj. świętokrzyskiego miejscami opady będą dość silne i może tam spaść do 30 mm deszczu – informuje IMGW.

Natomiast we wschodniej części kraju zachmurzenie będzie jeszcze małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Opady dopiero nad ranem powinny dotrzeć do centrum i przemieszczać się na wschód.

Temperatura minimalna, jak wskazuje IMGW, wyniesie od 14 stopni Celsjusza na wschodzie do 17-18 stopni Celsjusza w centrum i nad morzem.

Wiatr na wschodzie będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W centrum i na południu, południowy i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny. Podczas burz jego porywy sięgną do ok. 60 km/h, a wysoko w górach do ok. 85-90 km/h. W strefie frontu wiatr będzie południowo-wschodni skręcający na południowo-zachodni.

Prognoza pogody - wtorek

We wtorek na zachodzie opady deszczu będą już zanikać. Spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Natomiast w centralnej i wschodniej Polsce, jak zaznaczyła Łapińska, chmur będzie więcej, stopniowo od zachodu będą pojawiać się przejaśnienia. Miejscami popada deszcz i wystąpią burze. W sumie we wschodniej połowie kraju nie powinno spaść więcej niż 20 mm deszczu na metr kwadratowy. Do wieczora front powinien opuścić Polskę.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza nad morzem i w rejonach podgórskich do 22 stopni na zachodzie i 25 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich.

Wiatr raczej umiarkowany, chwilami porywisty, osiągający w porywach do 55 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h. Powieje z zachodu i południowego zachodu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #IMGW #prognoza #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo