Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Uroczystości pogrzebowe "Cichociemnego" gen. Maćkowiaka - TRANSMISJA

W sobotę, 23 września o 10.00 zapraszamy na transmisję z uroczystości pogrzebowych generała Alfonsa Maćkowiaka, żołnierza 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, instruktora Cichociemnych. Generał Maćkowiak zmarł 31 stycznia w Londynie w wieku 101 lat.

Generał Alfons Maćkowiak
Polonia.nl

Generał Maćkowiak był żołnierzem 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej, instruktorem Cichociemnych, uczestnikiem wojny obronnej 1939 roku oraz operacji „Market-Garden”, następnie dostał się do niewoli niemieckiej. Po wojnie był m.in. trenerem lekkoatletyki na Uniwersytecie Oxford. W Wielkiej Brytanii był też znany jako Alan Mack.
Zmarł 31 stycznia 2017 roku w wieku 101 lat. 16 lutego 2017 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, pośmiertnie awansował Alfonsa Maćkowiaka na stopień generała brygady.
Uroczystości pogrzebowe generała Maćkowiaka odbywają się w Dniu Spadochroniarza - w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie oraz na lotnisku w Babicach będą odbywały się specjalne pokazy.

Dla czytelników portalu Niezależna.pl będziemy transmitowali na żywo:

  • o 10.00 - Mszę Świętą w intencji generała Maćkowiaka w Katedrze Polowej Wojska Polskiego
  • o 11.30 - złożenie prochów generała Maćkowiaka na Powązkach Wojskowych oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Sosabowskiego

 Źródło: Niezależna.pl

 

#Maćkowiak #Cichociemni #II wojna światowa #Alan Mack #Powązki #Stream1

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo