Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Premier Morawiecki leci do Strasburga

Dziś po południu premier Mateusz Morawiecki uda się do Strasburga, gdzie jutro rano weźmie udział w debacie plenarnej Parlamentu Europejskiego poświęconej przyszłości Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że program wizyty obejmuje ponadto spotkanie bilateralne premiera Morawieckiego z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim.

W ramach wizyty w Strasburgu premier Morawiecki spotka się także z polskimi posłami wchodzącymi w skład grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz z Polakami zatrudnionymi w Parlamencie Europejskim

– dodała Kopcińska. Początek środowej debaty na temat przyszłości Unii Europejskiej, podczas której głos zabrać ma premier Mateusz Morawiecki, zaplanowano na godz. 9.

Uczestniczyć w niej ma także przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Będzie to ósma z serii debat posłów i europejskich polityków poświęconych tej tematyce. Wcześniej w Parlamencie Europejskim wystąpili premierzy Irlandii, Chorwacji, Portugalii, Belgii, Luksemburga i Holandii oraz prezydent Francji. W kolejnych debatach o przyszłości UE planowany jest m.in. udział liderów z Grecji, Estonii, Rumunii i Niemiec.

Po zakończeniu środowej debaty zaplanowano wspólną konferencję prasową premiera Morawieckiego i przewodniczącego PE Antonio Tajaniego.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#premier #Mateusz Morawiecki #Strasburg #Unia Europejska #Antonio Tajani #spotkanie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo