Polska na drugim miejscu wśród państw UE z najniższym bezrobociem. „Gospodarka jest w dobrej kondycji”

- Pomimo takich kryzysów, z jakimi zmaga się rząd, czyli pandemia, kryzys energetyczny i wojna na Ukrainie, ten wskaźnik niskiego bezrobocia świadczy o tym, że gospodarka jest w dobrej kondycji - oceniła wicerzeczniczka PiS, szefowa Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Urszula Rusecka.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / jannonivergall

Jak podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w mediach społecznościowych, Polska po raz kolejny znalazła się na 2. miejscu wśród państw z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej - zaraz po Czechach - wg danych Eurostatu z marca br.

W ocenie szefowej Komisji Polityki Społecznej, "dobra sytuacja na rynku pracy wynika - pomimo wszystko - z dobrej sytuacji gospodarczej Polski".

"Pomimo takich kryzysów, z jakimi zmaga się rząd, czyli pandemia, kryzys energetyczny i wojna na Ukrainie, to jednak ten wskaźnik niskiego bezrobocia świadczy o tym, że gospodarka jest w dobrej kondycji"

– powiedziała Rusecka.

Przypomniała, że podczas pandemii rząd przeznaczał środki w postaci tarcz dla przedsiębiorców, aby ratować miejsca pracy.

"My idziemy tą drogą, aby Polacy mieli pracę, godne zarobki, bo podwyższamy płacę minimalną, nie ma dużego bezrobocia. Ale ceną za to jest, być może, większa inflacja niż w innych krajach europejskich. Ale taką też drogę wybraliśmy, a nie takie działania jakie proponuje np. Leszek Balcerowicz czy Bogusław Grabowski. (...) Już to przeżywaliśmy i mieliśmy ogromne bezrobocie, a bogaciły się elity, a rząd PiS nie chce w ten sposób tłamsić inflacji"

– stwierdziła.

Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej, przekazał w środę, że stopa bezrobocia w strefie euro w marcu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,5 proc. wobec 6,6 proc. w poprzednim miesiącu. Przeciętna stopa bezrobocia w krajach UE wyniosła 6,0 proc. wobec 6,0 proc. w poprzednim miesiącu.

"Polska kolejny miesiąc z rzędu wśród TOP3 krajów UE z najniższym poziomem bezrobocia" - napisała w środę na Twitterze szefowa MRiPS Marlena Maląg. Przekazała, że "wg Eurostat stopa bezrobocia w Polsce wyniosła w marcu br. 2,8 proc.". "Najniższe bezrobocie w UE mają Czechy, a na 2. miejscu jest Polska i Niemcy" - zwróciła uwagę minister.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#bezrobocie #Polska

mm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (146)
Anonim 15.05.2023 17:12
To tera pomyślta gdyby Polacy powracali to by było 30%bezrobocia!!!!!!
Anonim 06.05.2023 14:30
A dlaczego nie na pierwszym miejscu ?
Anonim 06.05.2023 16:07
Gdybyś się interesował, to byś wiedział, że pierwsze są Czechy.
Anonim 06.05.2023 14:21
Wysoka inflacja to wymysł Tuska!
Anonim 06.05.2023 14:01
Dosłownie za chwilę przechodzę na emeryturę. Niczego nie dorobiłem się w tym kraju, choć zawsze zarabiałem w okolicy średniej krajowej. Gdyby nie praca u Niemca zapewne mieszkałbym dzisiaj pod mostem.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo