Polityka forsowana przez PO-PSL przeszła do historii? Krasnodębski: Przykład europejskiej hipokryzji

W mediach europejskich czy wśród polityków europejskich do głosu zaczyna dochodzić realizm polityczny w ocenie tego, co dzieje się w Polsce i innych krajach UE - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie" w wywiadzie z europosłem Zdzisławem Krasnodębskim.

Zdzisław Krasnodębski
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Popularny hiszpański dziennik internetowy „El Correo de Madrid” opublikował artykuł bardzo przychylnie opisujący sytuację wewnętrzną w Polsce. Czy nie jest tak, że na Zachodzie, mimo wszystkich ataków i oskarżeń o brak praworządności, w mediach powoli zaczyna się przebijać obraz Polski jako kraju konsekwentnie realizującego reformy gwarantujące stabilny rozwój i dbającego o swoje bezpieczeństwo?

Rzeczywiście w miarę upływu czasu tak się dzieje, głównie ze względu na stabilną sytuację w Polsce. Bardzo często spotykam się z opiniami, zwłaszcza ze strony europosłów z mniejszych krajów, że podobne zarzuty jak Polsce mogłyby być postawione ich krajom. Dotyczy to Słowenii, Słowacji czy Malty. W czasie ostatniej debaty mówiono też w podobnym duchu o Hiszpanii. W sprawach praworządności do wszystkich też dociera, że niejasna jest sytuacja także jeśli chodzi o Niemcy czy Francję, gdzie istnieje problem relacji między wymiarem sprawiedliwości a władzą wykonawczą czy ustawodawczą. Takie głosy jak w tym artykule, w mediach czy w rozmowach półoficjalnych ze strony dziennikarzy czy polityków europejskich słychać, co świadczy o powrocie realizmu do polityki. Reformy trwają już parę lat, a wciąż nie daje się znaleźć podstaw dla oskarżeń kierowanych pod adresem Polski.

(...)

Patrząc na obecny kryzys migracyjny w Grecji, można powiedzieć, że forsowana w Polsce przez PO i PSL polityka proimigrancka przeszła w UE już do historii?
Ta polityka już dawno przeszła do historii i była przykładem hipokryzji europejskiej. Głoszono szczytne hasła i uzasadniano migrację normami moralnymi i humanitaryzmem, a realne działania odbiegały od deklaracji. W 2015 r. panowało przekonanie, że granice powinny pozostać otwarte, ogłoszono kulturę gościnności, wszystkich zapraszano – i to pozostało jako ideologia. Potem jednak kanclerz Angela Merkel zawarła układ z Turcją polegający na tym, że płacono Turcji, aby zatrzymywała migrantów. Teraz sprawa wraca, Turcy chcą wymóc pomoc UE w konflikcie z Rosją i sytuacja na greckiej granicy staje się dramatyczna.

CZYTAJ całość wywiady z prof. Krasnodębskim w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Unia Europejska #Zdzisław Krasnodębski

Paweł Tunia
Wczytuję ocenę...
Komentarze (18)
Anonim 04.03.2020 12:37
Hej Anonim, a niby KTO tę wojnę ma wywołać-Lemingi??????
stary koń 04.03.2020 10:15
po 14 latach na Słowacji nastąpił koniec ery socjaldemokracji;partia SMER przegrała wybory do parlamentu/18% i 38 miejsc w 150 osobowym parlamencie/ i przeszła do opozycji;poprzednio przegrała po raz pierwszy wybory do PE;/uzyskując 3 mandaty europosłow we frakcji socjalistycznej Timmermansa/;koalicyjny rząd utworzy centroprawica OLaNO Matovicza/25%/ razem z SaS /6,2%/ i Za Ludi/byłego prezydenta Kiski-5,7%/trwają także rozmowy z partią Sme Rodina.......partie które w poprzednich wyborach osiągnęły dobre wyniki/SNS i Most-Hid/ale wbrew zapowiedziom programowym weszły do koalicji ze Smerem;obecnie nie przekroczyły progu/bo ich wyborcy poczuli się oszukani/;i jak poprzednio /2015/ sondaże się znowu nie sprawdziły!!!przyszły premier zapowiedział ożywienie działalnosci Słowacji w Grupie V4
Anonim 04.03.2020 10:07
Pomyślny rozwój Polski wywołuje irytacje sługusów obcych ugrupowań. Ich zadanie polega na tym, aby tak nie było. Na przywileje trzeba zasłużyć, a tu plama, nie ma się czym wykazać. To jest główny powód zaciekłych ataków antypolskich szowinistów na polski Rząd.
Anonim 04.03.2020 09:17
Obecny Rząd realizuje politykę narodową a nie moskiewsko berlińską.
Anonim 04.03.2020 09:14
Jak czytam o psl-u, to przypomina mi się ten filmik ..... https://twitter.com/Piotrek_74/status/1234781395073032193
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo