Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kuźmiuk i Rzymkowski o przebudowie Unii Europejskiej. "Jest jakieś przebudzenie w Europie"

Zbigniew Kuźmiuk z PiS i Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 gościli dziś w programie "Gość Wiadomości" w Telewizji Polskiej. Rozmawiano o Unii Europejskiej, a obaj politycy zgodnie stwierdzili, że przed nami szansa na przebudowanie instytucji europejskich.

Zbigniew Kuźmiuk
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

"Te wybory do Parlamentu Europejskiego są pierwszym etapem do wyboru w Polsce i niezależnie od ugrupowań, wszyscy traktują je w ten sposób. One mają wagę także dlatego, że wreszcie jest szansę na przebudowę instytucji europejskich. Ugrupowania o charakterze prawicowym, które chcą funkcjonować w Unii Europejskiej, ale nie chcą ideologizacji Unii, chcą wrócić do korzeni w Unii Europejskiej, to będą ugrupowania ważne. Jest szansa na uratowanie Unii Europejskiej. Jeżeli tych zmian nie będzie, to Unia będzie rozpadać się od środka"

- podkreślał.

Wtórował mu Tomasz Rzymkowski z ruchu Kukiz'15, który stwierdził, że Europa w końcu się budzi.

"Te zmiany, które widzimy na ulicach największych stolic o tym świadczą. Ruch żółtych kamizelek jest takim ruchem, który we Francji już dawno nie istniał. Jest jakieś przebudzenie w Europie i Francja jest najlepszym przykładem tego przebudzenia. Włochy już się obudziły, Hiszpania jest w trakcie tego budzenia"

- powiedział.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Tomasz Rzymkowski #Zbigniew Kuźmiuk #Unia Europejska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo