Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

​Szokujące NAGRANIE z marszu „Kocham Cię, Europo!”. Wykorzystali dziecko

Do internetu trafiło nagranie, na którym słychać głos dziewczynki. Tłumaczy, dlaczego wzięła udział w sobotnim marszu „Kocham Cię, Europo!”.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Do internetu trafiło nagranie, na którym słychać głos dziewczynki. Tłumaczy, dlaczego wzięła udział w sobotnim marszu „Kocham Cię, Europo!”. – Po prostu nie chcę pozwolić na to, żeby Polska była pod rządami PiS-u – mówi. „Przecież to dziecko nie wie, co mówi, straszne wykorzystanie dzieci...” – skomentowała nagranie jedna z internautek.

W Warszawie odbyła się manifestacja poparcia dla UE „Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!” w Warszawie. Byli politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, a także działacze Komitetu Obrony Demokracji. 

Frekwencja nie powalała. Jak poinformował nas rzecznik stołecznej policji, w momencie wymarszu manifestacji z pl. Na Rozdrożu uczestniczyło w niej około trzech tysięcy osób, zaś na miejsce zakończenia zgromadzenia, czyli na Plac Zamkowy, dotarło dwa tysiące osób.

Przemawiali politycy – m.in. Ryszard Petru, Michał Szczerba i Róża Thun, a Krystyna Janda odczytała przemówienie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tusk, przygotowane na sobotni szczyt UE w Rzymie. Nie przeszkadzało to jednej z inicjatorek marszu – chodzi o Maję Mazurkiewicz – zapewniać, że „Marsz dla Europy” to idea… „apolityczna i obywatelska”.

Tymczasem w sieci pojawiło się dość szokujące nagranie, na którym słychać głos kilku lub kilkunastoletniej dziewczynki. Dziecko opowiada, dlaczego bierze udział w marszu „Kocham Cię, Europo!”. 

Przyszłaś tutaj dzisiaj, bo? – pada pytanie.

Ponieważ ja chcę, żeby Polska nie wychodziła z Europy, to znaczy Unii Europejskiej. Żeby rząd PiS-u jakby… Po prostu nie chcę pozwolić na to, żeby Polska była pod rządami PiS-u 

– odpowiada dziewczynka.

Komentarze internautów są jednoznaczne...

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#dziewczynka #dziecko #marsz #Unia Europejska #Europa #UE #Kocham Cię Europo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

plk
Wczytuję ocenę...
Wideo