Tym materiałem TVN24 przeskrobał sobie nawet u wyborców opozycji? Oto, co myślą Polacy o produkcji atakującej Jana Pawła II

Po co stacja z Wiertniczej przygotowała materiał zarzucający kłamliwie Janowi Pawłowi II świadome ukrywanie pedofilów w Kościele? Na ten temat wypowiedzieli się Polacy. Co ciekawe, nie po drodze z dziennikarzami TVN24 jest w tej sprawie nawet znaczna część wyborców opozycji.

Printscreen Telewizja Republika via YouTube

Ponad połowa Polaków jest zdania, że skandaliczny materiał TVN24 to "element walki politycznej". Takiej odpowiedzi na pytanie "czy Pana/pani zdaniem próba wyjaśnienia postawy Jana Pawła II wobec problemu pedofilii w Kościele to" udzieliło 50,1 proc. ankietowanych. Warto podkreślić, że uważa tak również aż 48 proc. zdeklarowanych wyborców opozycji!

Drugą najczęściej wybieraną odpowiedzią było "atak na postać Jana Pawła II i Kościół". Takiego zdania było 23,2 proc. badanych. Z kolei tylko 18,8 proc. uważa, że działania papieża Polaka w sprawie problemu pedofilii w Kościele to "ważny temat dla oczyszczenia Kościoła, który powinien zostać dokładnie zbadany". 

7,9 proc. Polaków nie ma zdania na ten temat lub nie zgadza się z dostępnymi odpowiedziami.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 17-19 marca 2023 roku metodą CAW & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków.


Kilkanaście dni temu stacja TVN24 wyemitowała reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. 


Przypomnijmy, że już 2 kwietnia każdy z nas będzie miał okazję do okazania świadectwa wierności papieżowi Polakowi. W całej Polsce odbywać będą się marsze papieskie. Ten w Warszawie wyruszy o godzinie 11 z ronda Dmowskiego. Więcej informacji w tekście poniżej.

 Źródło: wp.pl, niezalezna.pl, PAP

 

#Jan Paweł II #sondaż #TVN24

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo