Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tyle mówili o braku podziałów i miłości. Skończyli jednak na wyśmiewaniu Polaków

"Na miły Bóg, nie głosujcie, nie wolno wam!" - mówi w opublikowanym w internecie kontrowersyjnym nagraniu starsza aktorka ubrana w szary strój. "Szkoda waszego wysiłku, zostańcie w domach" - dopowiada starszy mężczyzna z flagą Polski w klapie marynarki. Ten zespół aktorów uzupełnia "łysy narodowiec" i przedsiębiorca-cwaniak, który "zarobił na maseczkach". Tak wygląda kampania "Nie Głosuj Wybory 2020" (pisownia oryginalna) zorganizowana przez tych, którzy na co dzień wołają w kampanii wyborczej o miłości i braku podziałów.

Ci, którzy zagłosują lepiej, według twórców kontrowersyjnej kampanii
youtube.com

- Tak dobrej zmiany, nie można przecież zmarnować jakimś pie...nym głosowaniem

- mówi rzekomy "narodowiec" w nagraniu, co zdradza, że autorami nagrania nie są sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.

Takie same wnioski można wysnuć z lektury opisu grupy na Facebooku.

"Fanpage reprezentuje WYBORCÓW NA RZECZ ROZWOJU DEMOKRACJI, grupę ludzi, którzy są świadomi znaczenia demokracji w życiu narodu i chcą przekonać Polaków, by nie rezygnowali tak łatwo z ważnego prawa i przywileju, jakim jest akt wyborczy. Demokracja to jedyny ustrój zapewniający obywatelom wolność słowa, przekonań, religii, prawo do życia, godności i równości wobec prawa"

- czytamy.

Nagrania trafiły do szerszego obiegu dziś i od razu wywołały falę osądzających komentarzy. "Jakie to jest beznadziejnie głupie... Tylko nienawistnik, któremu żółć wylewa się oczami mógł coś takiego stworzyć" - ocenił jeden z użytkowników. "Trudno zagrać "starszą panią modlitewną w wieku od 55 do 70 lat" i "mężczyznę bojówkowego ONR w wieku 33-35 lat", prawda?" - dopowiada internautka.

 

Jakich argumentów używają "obrońcy demokracji"? Można zobaczyć na poniższym filmie, ale ostrzegamy, że ich poziom, tak jak gry aktorskiej nie jest zbyt wysoki.

W innym filmie, który nie dostał się do powyższego "miksu", prezentowana jest antypatyczna działaczka pro life, mówiąca o "aborcyjnym holokauście". Film kończy się zapytaniem "ona pójdzie na wybory. A Ty?". Co ciekawe strona społeczności, która ma rzekomo stać za tymi filmami ma... jedno polubienie.

 

Zrzut ekranu ze strony twórców, stan na 18.06.2020, godz. 18:40

 Źródło: niezalezna.pl, Youtube.com, Twitter

 

#spot #Nie głosuj wybory 2020 #kampania #hejt #nienawiść #mowa nienawiści #wybory prezydenckie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo