Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Karkonoszach

W górnych partiach Karkonoszy temperatura we wtorek spadła do minus 9 stopni Celsjusza. W górach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Na szlakach zalegają warstwy lodu, a na nich miejscami metrowe zaspy.

zdj. ilust.
pixabay.com

We wtorek w górnych partiach Karkonoszy temperatura będzie wahać się od minus 9 do minus 6 stopnia Celsjusza. Jeszcze zimniej, do minus 14 stopnia Celsjusza, jest w niższych partiach i rejonie Kotliny Jeleniogórskiej. Północny, słaby wiatr, dodatkowo obniża odczuwalną temperaturę. „Ze względu na niskie temperatury istnieje zagrożenie punktowych odmrożeń” – przestrzegają ratownicy GOPR.

Oblodzone szlaki, na których miejscami zalegają metrowe zaspy śniegu, utrudniają uprawianie turystki pieszej.

„Powyżej 1000 m n.p.m. miejscami zalega warstwa lodu, na niej od 60 do 120 cm przewianego i zmrożonego śniegu – szlaki miejscami nieprzetarte, wymagające uciążliwego torowania”

– wskazują goprowcy.

W Karkonoszach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Ze względu na trudne warunki zimowe oraz zagrożenie lawinowe, zamkniętych jest dla ruchu turystycznego szereg szlaków. Ich listę można znaleźć na stornach Karkonoskiego Parku Narodowego.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo