Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Trwa "operacja specjalna" Tuska i Sienkiewicza. Michał Rachoń o tym, co dzieje się w siedzibie TAI

Nie jestem w stanie powiedzieć, jak widział perspektywę tej operacji specjalnej Donald Tusk, kiedy wydawał polecenie "zrobienia porządku w mediach" - mówił w specjalnym wydaniu w Telewizji Republika przebywający w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Rachoń.

Michał Rachoń w TV Republika
fot. - Telewizja Republika

W siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jest Michał Rachoń, który specjalnie dla Telewizji Republika zrelacjonował to, co obecnie dzieje się przy Placu Powstańców Warszawy. Rachoń pytany był w specjalnym wydaniu Republiki, co mogli zaplanować politycy, którzy zdecydowali się na siłowe przejęcie mediów.

- Ja nie wiem, co sobie zaplanował, jak widział szczegóły Donald Tusk. Państwo widzą, że tu prawie normalne życie się toczy w tym budynku, takie przedświąteczne. W czasie, kiedy trwają kontrole poselskie, jednocześnie mamy czas świąteczny, wszyscy staramy się do tego przygotować - wskazał Michał Rachoń, wciąż przebywający w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Nie jestem w stanie powiedzieć, jak widział perspektywę tej operacji specjalnej Donald Tusk, kiedy wydawał polecenie "zrobienia porządku w mediach"

– dodał Rachoń.

"Ja myślę, że kluczową kwestią jest, co zaplanowali, co robią ludzie, którzy odpowiadają w tej chwili za stan państwa polskiego. W tym również mają, częściowo, kontrolę nad Telewizją Polską. Zgodnie z prawem kontroli mieć nie powinni, są uzurpatorami" - powiedział dziennikarz Telewizji Polskiej w rozmowie z Telewizją Republika.

Rachoń zauważył, że pierwszy raz w historii Polski wyłączono sygnał telewizji publicznej (TVP Info - przyp. red.). - Fakt, że ci ludzie utrzymują ten stan przez 3-4 dni, świadczy nie tylko o ich nieudolności. Konsekwencje tego są ogromne - będziemy się przyglądać i zastanawiać, w jaki sposób ta operacja jest przeprowadzana - dodał.

"De facto rolę mediów publicznych przejmuje w tej chwili Telewizja Republika" - zauważył Rachoń.

Trwają interwencje poselskie w TAI

W siedzibie TAI są obecnie politycy PiS, przyjeżdża tam również prezes partii Jarosław Kaczyński.

Może warto zwrócić uwagę i uzmysłowić państwu, dlaczego tutaj są politycy. Wybrani przez państwa nasi reprezentanci są tu z kontrolami poselskimi, bo prawo polskie przewiduje, że polski poseł na Sejm może wejść do każdej instytucji i żądać informacji o sposobie jej funkcjonowania

– powiedział Rachoń w Telewizji Republika. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: Telewizja Republika

 

#Michał Rachoń #bezprawie Tuska #TAI

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo