Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Truskolaski dostał niewygodne pytanie o transport publiczny. Odpowiedź? "Generalnie chodzę pieszo"

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski był gościem Campusu Polska Przyszłości, organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego. Podczas dyskusji został zapytany o transport publiczny w swoim mieście, który pozostawia wiele do życzenia. Padła zdumiewająca odpowiedź: "Generalnie chodzę pieszo po mieście".

Dawid Gromadzki/UM Białystok

Uczestniczka spotkania zwróciła uwagę, że autobusy miejskie w Białymstoku jeżdżą 2-3 razy na godzinę, a autobusy nocne kursują tylko w weekendy. Oceniła, że usprawnienie transportu publicznego nie jest jedynie kwestią braku funduszy, ponieważ władze miasta rozważają budowę lotniska.

Czy w Białymstoku transport publiczny będzie kiedykolwiek jakąś realną alternatywą dla transportu prywatnego? - dopytywała młoda kobieta. Z ust Tadeusza Truskolaskiego padła zdumiewająca odpowiedź.

Generalnie chodzę pieszo po mieście. 3-5 km idę pieszo

- odparł prezydent miasta.

Internauci zwracają jednak uwagę, że niedawno urząd miasta w Białymstoku poszukiwał limuzyny. I to nie byle jakiej, bo z funkcją... masażu.

26 sierpnia białostocki magistrat opublikował przetarg na dostawę samochodu słuzbowego do UM. 

Ma to być auto w segmencie D, rok produkcji 2021. W dodatkowymw wyposażeniu pojazdu powinny znaleźć się m.in. podgrzewana kierownica, podgrzewane fotele oraz fotel kierowcy z funkcją masażu.

Co więcej, w grudniu 2020 r. magistrat zamówił auto hybrydowe o wartości ponad 171 tys. złotych. Drogi zakup wywołał krytykę lokalnej opozycji. 

Jak podają lokalne media, flota UM liczy obecnie 16 aut, wsród których znajdują się 3 pojazdy elektryczne oraz 1 hybryda.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Beata Mańkowska,Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wideo