Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Legia Warszawa odpadła z piłkarskiej Ligi Konferencji po porażce z Molde FK 0:3 • • •

Trudne warunki w Katowice Airport. Ostrzeżenie dla pasażerów

Z powodu intensywnych opadów śniegu warunki na lotnisku w podkatowickich Pyrzowicach są bardzo trudne. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami lotów z powodu konieczności odladzania samolotów i odśnieżania nawierzchni oraz późny przylot samolotów z poprzednich rejsów.

Katowice - Pyrzowice
Frees CCA-SA 3.0 - Wikipedia Commons
„Generalnie warunki są bardzo trudne, ale nasze służby robią wszystko, żeby port funkcjonował oraz żeby starty i lądowania odbywały się bezpiecznie. Od rana wszystkie rejsy odlotowe są opóźnione średnio od godziny do czasami dwóch”

– poinformował dziś wieczorem rzecznik Katowice Airport Piotr Adamczyk.

Jak wyjaśnił, są trzy powody tych opóźnień – wynikają one z konieczności odladzania samolotów, co w panujących obecnie warunkach zajmuje nawet kilkadziesiąt minut, oczekiwania na usunięcie śniegu z drogi startowej i dróg kołowania, a także późny przylot samolotów z poprzednich rejsów.

„Przed naszymi służbami trudna noc, ale odśnieżamy non stop. O skali zaangażowania niech świadczy fakt, że jedna oczyszczarka lotniskowa w trakcie doby tak intensywnych opadów śniegu przejeżdża po lotnisku 400 km”

– wskazał rzecznik portu.

W woj. śląskim śnieg pada od piątku, z różną intensywnością. W sobotę po południu IMGW podniósł do drugiego stopień zagrożenia opadami dla powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Jastrzębia-Zdroju, Jaworzna, Katowic, powiatu mikołowskiego, Mysłowic, powiatów: pszczyńskiego, raciborskiego, rybnickiego, a także Rybnika, Sosnowca, Tychów, powiatu wodzisławskiego i Żor. Alert obowiązuje od sobotniego popołudnia do 3 w nocy.

Do 4 rano obowiązuje wydane w piątek wieczorem ostrzeżenie drugiego stopnia o opadach dla Bielska Białej oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Na pozostałym obszarze woj. śląskiego do 6 rano w niedzielę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Katowice Airport #Katowice #śląskie #Polska #lotnisko

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo