Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tony zboża na torach pod Bydgoszczą

W Kotomierzu koło Bydgoszczy wysypano na tory kukurydzę z ośmiu wagonów - potwierdziła Lidia Kowalska z Komendy Miejskiej Policji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w każdym wagonie mogłoby być 60 ton zboża. Może być to zboże z Ukrainy.

Policja radiowóz
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa policjanci otrzymali zgłoszenie w niedzielę rano.

"Z 8 wagonów znajdujących się na bocznicy kolejowej w Kotomierzu k. Bydgoszczy została wysypana kukurydza. Policjanci pracują cały czas na miejscu"

- powiedziała Kowalska. Sprawdzany jest monitoring. Na ten moment nie wiadomo kiedy doszło do wysypania i kto to zrobił. Policja nie potwierdza także, co to za zboże.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w każdym wagonie mogło być 60 ton.

Kubrakow: Zniszczono 160 ton ukraińskiego zboża

W niedzielę wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow poinformował, że w Polsce "zniszczono 160 ton ukraińskiego zboża, które było transportowane do portu w Gdańsku, by trafić do innych krajów".

"Na zdjęciach widać 160 ton zniszczonego ukraińskiego zboża. Zboże jechało tranzytem do portu w Gdańsku, a stamtąd do innych krajów. Czwarty przypadek wandalizmu na polskich stacjach kolejowych. Czwarty przypadek bezkarności i nieodpowiedzialności” – napisał Kubrakow na platformie X, dołączając fotografie z wysypanym z wagonów kolejowych zbożem.

Informację o tym, że wysypano ukraińską kukurydzę z wagonów na bocznicy kolejowej w Kotomierzu koło Bydgoszczy wcześniej podało radio RMF FM.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo