Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tomasz Sakiewicz: Środowisko "Gazety Wyborczej" chce ustanowić nowy lewacki porządek

"Głównym celem ideologicznym środowiska „Gazety Wyborczej” jest wyparcie chrześcijaństwa z życia publicznego i ustanowienia nowego lewackiego porządku" – tak redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz komentuje fakt publikacji przez dodatek do "Gazety Wyborczej" obrazoburczej grafiki przedstawiającej Matkę Boską w masce z czerwoną błyskawicą.

Tomasz Sakiewicz
fot. Mariusz Trolinski/Gazeta Polska

"Zdziwienie publicystów czy nawet niektórych ludzi Kościoła tym, co wyrabia „Gazeta Wyborcza” drwiąc sobie ze świętości, całkowicie wykrzywiając religię chrześcijańską, jest z kolei dla mnie zadziwiające. To środowisko zawsze miało charakter mocno antykościelny czy wręcz antychrześcijański i fakt, że miewali alianse z Kościołem na pewnych etapach historycznych, niczego nie zmienia" - powiedział Tomasz Sakiewicz.

"Trzeba pamiętać, ze mentor Adama Michnika, Jacek Kuroń, zaczął swój rozwód z partią komunistyczną od krytyki jej za zbytnią łagodność wobec Kościoła. To był jeden z powodów ideologicznych dla których środowisko Kuronia i Michnika opuściło Gomułkę i ustawiło się w opozycji, która potem się zamieniła w opozycję rzeczywiście demokratyczną. Głównie pod wpływem kolejnych sojuszy w podziemiu, ale także pod wpływem aliansów z duchownymi" - podkreślił redaktor naczelny "GP".

"Nie zmienia to faktu, że głównym celem ideologicznym tego środowiska jest wyparcie chrześcijaństwa z życia publicznego i ustanowienia nowego lewackiego porządku, co właśnie się dzieje" - dodał.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tomasz Sakiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
iggys
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo