Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tomasz Sakiewicz o braku przywództwa na opozycji: Tusk wielkim zlepiaczem? Zobaczymy, czy mu się chce

Według badań socjologicznych Polacy mają problem ze wskazaniem lidera polskiej opozycji. Dzisiejszy Newsweek piórem Tomasza Lisa pisze, że rolę polityka jednoczącego powinien zagrać Donald Tusk. Komentuje redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz

Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM

Polska 2050 Szymona Hołowni „depcze po piętach” Platformie Obywatelskiej, której notowania spadły poniżej 20 proc. poparcia. Tak wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski. Na czele stawki nieustannie znajduje się Prawo i Sprawiedliwość. 

To kolejny sondaż, który pokazuje, ze ruch Szymona Hołowni mógłby liczyć na poparcie ok. 20 proc. wyborców. Na Polskę 2050 - według badania IBRiS - swój głos oddałoby 17,5 proc. ankietowanych. To niewiele mniej niż na Koalicję Obywatelską, której poparcie deklaruje 19,6 proc. wyborców.

Według sondażu opozycja nie posiada żadnego wyrazistego lidera. Większość ją popierających nie jest w stanie rozpoznać przywódców opozycji, a już na pewno wskazać jednego lidera. Nie jest to przypadek, ponieważ dzisiaj siłą opozycji nie są ośrodki polityczne, a media zdominowane przez kapitał zagraniczny i biznes postkomunistyczny oraz różne instytuty wspierane przez różne lewackie ośrodki. Efekt jest taki, że ludzie realnie kierują się do tych ośrodków i mediów, a nie partii politycznych. Prawdopodobnie mogą oni przekierować część swojego poparcia na partie, tyle tylko, że te na szczęście dla PiS-u są mocno pokłócone i podzielone. Stąd może pomysł jednego wielkiego zlepiacza czyli Donalda Tuska. Czy Donald Tusk rzeczywiście jest w stanie odegrać taką rolę i ma na to ochotę przekonamy się w najbliższych miesiącach. Jak na razie jednak obserwujemy tylko kolejne etapy procesu osłabiania Platformy Obywatelskiej, która do tego planu się po prostu nie nadaje.
- komentuje w rozmowie z portalem niezalezna.pl red. Tomasz Sakiewicz.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Platforma Obywatelska #sondaże #Tomasz Sakiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
iggys
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo