Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tomasz Sakiewicz komentuje wystąpienie Bodnara. „To wszystko ma swój polityczny i finansowy cel”

- Ogółem, wywołanie kompleksu niższości powoduje, że człowiek mniej walczy. Człowiek, który czuje się gorszy, nie ma ochoty walczyć o swoją godność, swoje prawa. „Terapia” niższości, którą od dawna stosowała wobec Polaków „Gazeta Wyborcza”, teraz jest u szczytu. (...) To wszystko ma swój cel polityczny i finansowy – ten, kto poniża, chce ostatecznie zabrać wszystkie prawa, łącznie z finansami i życiem osobistym - tak słowa Adama Bodnara komentował w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Podczas ubiegłotygodniowej uroczystości wręczenia nagrody Dialogpreis, przyznawanej przez Federalny Związek Towarzystw Polsko-Niemieckich, głos zabrał były Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Adam Bodnar. Bodnar, który odebrał nagrodę za 2020 rok, w swoim wystąpieniu dotknął tematu systemu prawnego w Polsce i inspiracji ze strony niemieckiej.

"Polska kultura prawna i przemiany po 1989 r. zostały zainspirowane i były wspierane przez niemiecką myśl prawniczą. Na tym opierało się konstruowanie w Polsce nowoczesnego państwa prawa, mechanizmów ochrony praw człowieka i demokracji. Na tym opieraliśmy naszą integrację europejską. Ale to powoduje – po stronie mentora - także szczególną odpowiedzialność. Jak w przypowieści z „Małego Księcia”. Jeśli oswoi się zwierzątko, to nie można go później porzucić" - powiedział Bodnar. 

Rozwijając swoją myśl, wskazał, że chodzi o "odpowiedzialność za to, aby rzetelnie, a tym samym także krytycznie oceniać sytuację w Polsce".

"Aktualny kryzys w Polsce już teraz oznacza wiele złego dla Polaków, sędziów, prokuratorów, działaczy społecznych. Ale on może stać się także zarzewiem kryzysu egzystencjalnego dla Unii Europejskiej. Właśnie ze względu na tragiczne doświadczenia historyczne, właśnie na Niemcach i na Republice Federalnej Niemiec spoczywa szczególna odpowiedzialność za przyszłość Unii Europejskiej – całej Europy, w tym państw na wschód od dawnej Żelaznej Kurtyny"

- dodał w dalszej części swojego wystąpienia Adam Bodnar.


Dzisiaj o słowa Bodnara zapytany był w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- Jest pewna grupa ludzi, który ma tak silny kompleks podległości, niższości, że są w stanie powiedzieć: "jesteśmy zwierzętami i tresujcie nas". Jak widać, dobrze z tego żyją - ocenił Sakiewicz.

Redaktor naczelny "GP" wskazał, że cel polityczny jest w tym dalekosiężny.

- Ogółem, wywołanie kompleksu niższości powoduje, że człowiek mniej walczy. Człowiek, który czuje się gorszy, nie ma ochoty walczyć o swoją godność, swoje prawa. „Terapia” niższości, którą od dawna stosowała wobec Polaków „Gazeta Wyborcza”, teraz jest u szczytu (...) Doszli do poziomu, o który chodziło – mamy mniej praw, nam można dawać mniej praw w UE. To wszystko ma swój cel polityczny i finansowy – ten, kto poniża, chce ostatecznie zabrać wszystkie prawa, łącznie z finansami i życiem osobistym

- wskazał Sakiewicz.

 

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo