Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Szokujące słowa o prof. Wandzie Półtawskiej w TOK FM. "Haniebne"

Dziś rano dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci prof. Wandy Półtawskiej, Damy Orderu Orła Białego, przyjaciółki św. Jana Pawła II, niestrudzonej obrończyni życia. Tymczasem na antenie TOK FM o zmarłej padły słowa, że była "teologiczna analfabetką". Ich autorem jest Stanisław Obirek, "etatowy" komentator spraw kościelnych w niektórych mediach.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/AndrzejRembowski

Wanda Półtawska - wybitna polska lekarka, wielka obrończyni życia poczętego, profesor nauk medycznych i działaczka społeczna, była więźniarka obozu koncentracyjnego Ravensbrück, współpracowniczka i przyjaciółka św. Jana Pawła II - zmarła w wieku niemal 102 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazał rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Dziś ze strony najwyższych władz państwowych i kościelnych popłynęły słowa kondolencji i uznania dla dzieła zmarłej Wandy Półtawskiej.

Tymczasem w TOK FM z tej okazji przeprowadzono rozmowę ze Stanisławem Obirkiem, byłym jezuitą, teologiem, często wypowiadającym się jako komentator spraw kościelnych na łamach części mediów. Tam właśnie Obirek nazwał prof. Półtawską "teologiczną analfabetką". - W ogóle nie miała przygotowania teologicznego, nie orientowała się, co się dzieje w teologii - ocenił.

Ponadto stwierdził, że Wanda Półtawska "nie zostanie świętą".

- Takie podejście, że homoseksualizm jest zboczeniem, masturbacja jest czymś śmiertelnie grzesznym, to są poglądy, które dyskwalifikują kandydatkę na ołtarze w oczach obecnej grupy decydentów, czyli Watykanu. Więc absolutnie nie. To jest raczej, myślę przedmiot badań, którym powinni się zająć psychiatrzy - powiedział Obirek.

Internauci szybko zareagowali na materiał redakcji TOK FM, twierdząc wprost, że jest to prostu "haniebne".

 Źródło: niezalezna.pl, TOK FM

 

#Wanda Półtawska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo