Szef MON: 84 lata temu zostaliśmy osamotnieni. „Wzmacniamy wojsko, aby tragedia się nie powtórzyła“

- Wzmacniamy Wojsko Polskie, aby odstraszyć agresora, aby ta tragedia z 1939 roku się nie powtórzyła - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak we Frampolu (lubelskie) podczas obchodów 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minister obrony narodowej - odnosząc się do sojuszników RP - zaznaczył, że rząd ma "świadomość tego, że nikt za Polskę nie będzie oddawał życia, jeśli my nie będziemy gotowi tego robić".

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak
@MON_GOV_PL

"W 1939 roku oczekiwaliśmy na wsparcie ze strony naszych sojuszników. Zostaliśmy osamotnieni, ale wyciągamy wnioski z tych zdarzeń. Dziś wzmacniamy Wojsko Polskie. Mamy świadomość tego, że nikt za Polskę nie będzie oddawał życia, jeśli my nie będziemy gotowi tego robić" - powiedział Błaszczak.

"Tworzymy nowe jednostki wojskowe, rozbudowujemy np. Garnizon Zamość z Pułkiem Przeciwlotniczym" - poinformował. Błaszczak podziękował "za zgłoszenia do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej i do Wojsk Obrony Terytorialnej".

"Wzmacniamy Wojsko Polskie, aby odstraszyć agresora, po to, żeby agresor na Polskę nie napadł. To jest doktryna odstraszania. To jest właśnie działanie związane z tym, co w konsekwencji przynosi wzrost liczebny naszego wojska, co przynosi również wyposażenie wojska w nowoczesną broń"

– powiedział Błaszczak.

Poinformował, że "punkt przeciwlotniczy w Zamościu dysponuje najnowocześniejszym zestawem Narew". Wyjaśnił, że "jest to broń przeciwlotnicza i przeciwrakietowa krótkiego zasięgu, która została wyprodukowana we współpracy z Wielką Brytanią".

"Wzmacniamy Wojsko Polskie dlatego, aby taka tragedia, jaka miała miejsce 84 lata temu już się więcej nie powtórzyła" - podkreślił.


Frampol był jednym z najbardziej zniszczonych polskich miast w czasie II wojny światowej. 13 września 1939 r. niemieckie samoloty zbombardowały to miasto, niszcząc ponad 80 procent zabudowy.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wojsko Polskie #Minister Obrony Narodowej #Mariusz Błaszczak

Wczytuję ocenę...
Komentarze (22)
Anonim 02.09.2023 09:54
Wzmocnij też siły powietrzne, bo na razie to F-35 będzie tyle samo co w Rumunii.
Anonim 01.09.2023 20:20
Ofiary zawsze wołają nie tylko o zadośćuczynienie, ale o pomstę. Przypominam sobie jak jeden bęcwał z Gdańska tłumaczył wojnę niemiecko-polską jako "słowo przeciw słowu"
Anonim 02.09.2023 03:47
To nie żaden bęcwał, to Niemiec polskojęzyczny. Jest ich dość sporo w Tenkraju
Anonim 01.09.2023 20:04
Panie ministrze Błaszczak, HIMARS-ów kupcie jeszcze minium 1000.
Anonim 02.09.2023 03:55
To nic nie da. Gwarancję niepodległości może dać tylko posiadanie broni jądrowej a to jest nierealne. Jedyna możliwość w naszym wypadku, to postąpić tak jak Szwajcaria - uzbroić Naród........Od kilkuset lat nikt nie zdecydował się zaatakować Szwajcarów chociaż to mały kraj i nie posiadają broni jądrowej
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo