Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Legia Warszawa odpadła z piłkarskiej Ligi Konferencji po porażce z Molde FK 0:3 • • •

„Stawiamy opór ideologii LGBT. Nie ludziom”. Komentarze po wiecu wsparcia dla abp. Jędraszewskiego

- My stawiamy dzisiaj kategoryczny opór ideologii LGBT. My się nie sprzeciwiamy ludziom, jesteśmy tolerancyjni, natomiast nie tędy droga - mówiła Anna Kamińska, komentując wczorajszy wiec poparcia dla abp. Marka Jędraszewskiego, w programie Tomasza Sakiewicza "Polityczna Kawa".

Polityczna Kawa
Telewizja Republika

Wczoraj wielotysięczny tłum zebrał się przed krakowską kurią, aby udzielić wsparcia metropolicie krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu po atakach, jakie spotkały go po wypowiedzi dotyczącej zagrożenia wynikającego z ideologii LGBT.

Goście Tomasza Sakiewicza w Telewizji Republika, Anna Kamińska, organizatorka niedawnego Marszu dla Rodziny w Białymstoku oraz Łukasz Rzepecki z ruchu Kukiz’15 rozmawiali m.in. na ten właśnie temat.

Według redaktora naczelnego "Gazety Polskiej", spontanicznie zwołany wiec pod kurią mógł liczyć „między 5, a 10 tys. osób”. Publicysta wskazał, że w przeciwieństwie do wydarzeń organizowanych przez lobby LGBT, zgromadzenia miało charakter pokojowy i nikogo nie mogło obrazić.

Łukasz Rzepecki podkreślił, że fakt, iż "Polacy jednoczą się w obronie wiary, w obronie wartości chrześcijańskich i kultury" może napawać nadzieją.

"Arcybiskup Marek Jędraszewski zachował się z klasą. Pamiętamy słowa ks. abp., który mówiło ideologii LGBT. Nie mówił o ludziach. Niestety, kilka dni po tej wypowiedzi został bezpardonowo zaatakowany przez przedstawicieli szeroko rozumianej lewicy, przez pana Biedronia"

- powiedział poseł Kukiz'15.

Według Rzepeckiego, Robert Biedroń obraził abp. Marka Jędraszewskiego, nazywając go „diabłem wcielonym”.

"To pokazuje, że lewica tylko i wyłącznie chce grać, kosztem naszej wiary, by uzyskać jak najlepszy wynik wyborczy. Powinniśmy, jako politycy studzić emocje, nie powinniśmy doprowadzać do konfliktu na tle religijnym"

- mówił.

Anna Kamińska, która uczestniczyła we wczorajszym spotkaniu modlitewnym w Krakowie, oceniła, że zrobiła to "z ogromną przyjemnością". – To był mój obowiązek, bo żyjemy w kraju chrześcijańskim – podkreśliła.

"Środowiska lewicowe, tak bardzo mocno posunęły się nie tylko do profanacji naszych symboli religijnych, nie tylko do obrażania, ale również posunęli się o krok dalej i atakują dziś, w biały dzień, Kościół katolicki"

- powiedziała Kamińska.

Wskazała, że podczas wiecu poparcia dla abp. Jędraszewskiego wszyscy mieli w rękach różańce i modlili się. – To było pokojowe wydarzenie, wszyscy modliliśmy się z różańcem w ręku – relacjonowała.

"Tym wydarzeniem, jak również marszem w Białymstoku, który miał miejsce 21 lipca, nie pokazujemy braku tolerancji"

- zapewniła Kamińska i przypomniała, że organizowany przez nią Marsz dla Rodziny w Białymstoku miał podobny charakter.

"My stawiamy dzisiaj kategoryczny opór ideologii LGBT. My się nie sprzeciwiamy ludziom, jesteśmy tolerancyjni, natomiast nie tędy droga. (...) Pamiętajmy o jednej rzeczy – silna rodzina jest filarem silnego państwa"

- podkreśliła Anna Kamińska.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Anna Kamińska #Łukasz Rzepecki #Tomasz Sakiewicz #Polityczna Kawa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo