Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sprawa Clifford Chance trafi do rzecznika dyscypliny. Zajmie się nią... żona szefa Rady Nadzorczej neo-PAP?

Jak donoszą media, w związku z ujawnieniem przez media sprawy prokurator Ewy Wrzosek i kancelarii Clifford Chance dotyczącej wniosków o zmianie statutu mediów publicznych, "główna rzecznik dyscyplinarna adwokatury Ewa Krasowska wysłała pismo do rzecznik dyscyplinarnej Izby Adwokackiej w Warszawie Anny Miki-Kozak" - podała dzisiaj "Rzeczpospolita". Problem w tym, że rzecznik dyscyplinarna Izby Adwokackiej w Warszawie to prywatnie żona Mikołaja Kozaka, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. w likwidacji.

Polska Agencja Prasowa PAP
Konrad Falęcki - Gazeta Polska

Złożone przez prokurator Ewę Wrzosek wnioski do sądów, mające zablokować działania PiS w sprawie mediów publicznych, powstały poza siedzibą prokuratury - ustalił dziennikarz WP Patryk Słowik. Wiadomo, że taki wniosek wysłano z poczty znajdującej się kilkadziesiąt metrów od siedziby międzynarodowej kancelarii prawnej Clifford Chance. Co więcej, zeskanowano go na urządzeniu, którym nie dysponuje prokuratura, zaś dysponuje Clifford Chance. 

W związku z ujawnieniem tych okoliczności, jak podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita", "główna rzecznik dyscyplinarna adwokatury Ewa Krasowska wysłała pismo do rzecznik dyscyplinarnej Izby Adwokackiej w Warszawie Anny Miki-Kozak".

"W treści pisma powołała się na wspomniany tekst i wskazała, że >>zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia deliktu przez adwokatów<<"

- podano.

Anna Mika-Kozak, do której wysłano pismo, to prywatnie żona Mikołaja Kozaka, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. w likwidacji.

Mikołaj Kozak poleca tekstMikołaj Kozak / LinkedIn [https://pl.linkedin.com/in/miko%C5%82aj-kozak2022]

Dziennikarz Marcin Dobski 24 grudnia 2023 r. wskazywał, że Kozak znajdować miał się w ujawnionej przez portal Niezalezna.pl tzw. grupie "Wejście", która związana była z przejęciem mediów publicznych w grudniu 2023 r.

Mikołaj Kozak figuruje także na stronie warszawskiej ORA jako Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo