Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Solidarność" wybiera nowego szefa. Jest jeden kandydat

Związkowcy NSZZ "Solidarność" wybiorą dziś podczas XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów szefa związku na kolejną kadencję. Jedynym kandydatem na to stanowisko jest ubiegający się o reelekcję Piotr Duda.

Piotr Duda
Zbyszek Kaczmarek

Listę kandydatów na szefa związku zamknięto ok. godz. 17.30. Podobnie jak przed pięcioma i dziewięcioma laty ubiegający się o reelekcję przewodniczący nie ma konkurenta. Stoi na czele Solidarności od 13 lat.

W Spale obraduje w czwartek krajowy zjazd Solidarności, który m.in. wybierze nowego przewodniczącego na pięcioletnią kadencję, nowe władze wykonawcze i kontrolne oraz nakreśli kierunki działań związku na najbliższe lata. "Nasze główne cele są znane, są to emerytury stażowe oraz kwestia zwiększenia dialogu dwustronnego z pracodawcami, tak aby jak najwięcej kwestii pracowniczych dogadywać bezpośrednio" – zapowiedział rzecznik NSZZ "S" Marek Lewandowski.

Uprawnionych do głosowania jest 248 delegatów.

Krajowy Zjazd Delegatów Solidarności to najwyższa władza związku skupiającego ponad 500 tys. członków. Zjazd nie tylko wybiera i rozlicza z wykonania zadań przewodniczącego oraz komisję krajową, ale też przyjmuje najważniejszy dokument – uchwałę programową.

Dwudniowym zjazd w Spale odbywającym się pod hasłem "Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy", nawiązującym do obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Przed południem wzięli w nim udział m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#NSZZ Solidarność #Piotr Duda #związek zawodowy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo