Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

"Kłamią rano, w południe i wieczorem". Piotr Duda wspomina rządy Tuska: To była praworządność?

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda zaznaczył, że związek prowadzi dialog z każdą władzą, jeżeli tylko ona tego chce. Za czasów rządów PO-PSL był z tym problem. - My pamiętamy 2012 rok, gdzie zostaliśmy zwyzywani od pętaków, bo korzystaliśmy z prawa do wypowiedzi i protestu - powiedział Duda, nie szczędząc gorzkich słów rządom Donalda Tuska.

Piotr Duda
fot. TVP Info

42 lata temu o godz. 17 w sali BHP Stoczni Gdańskiej podpisane zostało porozumienie między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym, reprezentującym ponad 700 zakładów z całej Polski; delegacja rządowa zgodziła się m.in. na utworzenie nowych, niezależnych, samorządnych związków zawodowych, prawo do strajku, budowę pomnika ofiar Grudnia 1970, transmisje niedzielnych mszy św. w Polskim Radiu i ograniczenie cenzury. 

Podczas uroczystości rocznicowych w Gdańsku obecny szef Solidarności Piotr Duda przypominał o historii - tej sprzed 42 lat, ale też tej najnowszej.

"Ta sala to historia, w niej jest duch Solidarności, ale ta sala pamięta także wydarzenia chociażby sprzed 9 lat. Dziś widzimy, że niektórzy podnoszą głowy" - mówił podczas uroczystości przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, po czym doprecyzował:

Ci, którzy kłamią rano, w południe i wieczorem i starają się manipulować polskim społeczeństwem. Łącznie z byłym premierem, który opuścił nasz kraj, wrócił z powrotem i myśli, że nikt nie będzie nic pamiętał, co się działo w naszym kraju przed 10 laty. 

- My pamiętamy 2012 rok, gdzie zostaliśmy zwyzywani od pętaków, bo korzystaliśmy z prawa do wypowiedzi i protestu. Pamiętamy, że pani marszałek Kopacz nie wpuściła delegacji Solidarności na debatę w sprawie wieku emerytalnego. Pamiętamy to, że pan marszałek Borusewicz nie wpuścił delegacji Solidarności do Senatu na debatę o wieku emerytalnym - wymieniał Piotr Duda. 

- Zobaczcie, jakby to się teraz działo. O Boże, Komisja Europejska, ONZ by reagowało. A wtedy szef Solidarności był szefem zorganizowanej grupy przestępczej, tak się tłumaczyłem w prokuraturze, tylko dlatego, że 3 dni protestowaliśmy przed Sejmem. To była demokracja, praworządność? Ta sala jest świadkiem i oczywiście członkowie Solidarności

- podkreślił szef "Solidarności". 

Piotr Duda zaznaczył: "Jeżeli ktoś porównuje rządu PO-PSL z rządami Zjednoczonej Prawicy i chce je porównywać, mówiąc, że teraz jest gorzej, to jest to kłamczuch do sześcianu". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Solidarność #Piotr Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo