Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Śląsk i Małopolskie przykryje śniegiem

Przed intensywnymi opadami śniegu w południowej części Śląskiego i Małopolskiego ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 15 w poniedziałek.

Zdjęcie ilustracyjne
Couleur CC0

IMGW wydało w niedzielę po południu ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla południowej części woj. śląskiego, m.in. dla powiatów cieszyńskiego, żywieckiego, bielskiego, a także dla dla południowej części woj. małopolskiego, np. powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego. Prognozuje tam wystąpienie intensywnych opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Można spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#śnieg #IMGW #Małopolskie #Śląsk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakicja
Wczytuję ocenę...
Wideo