Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Izba Reprezentantów przegłosowała pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości 60,8 mld dolarów • • •

Sędziowie reagują na publikację "Wyborczej". Zapowiadają zawiadomienie do prokuratury

Sędziowie Piotr Schab, Michał Lasota i Przemysław Radzik zareagowali na publikację "Gazety Wyborczej". Tezy zawarte w tekście uznali za "sprzeczne ze stanem faktycznym" i zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do prokuratury na bezprawne wywieranie wpływu na czynności urzędowe.

Piotr Schab
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Prokuratura bada doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez rzeczników Zbigniewa Ziobry. Chodzi o przetrzymywanie akt spraw dyscyplinarnych sędziów - poinformowała wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Dziś do artykułu odnieśli się sędziowie Piotr Schab, Michał Lasota i Przemysław Radzik.

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych i zastępcy rzecznika wydali komunikat w związku - jak stwierdzili - z wprowadzającym w błąd opinię publiczną artykułem redaktora Łukasza Woźnickiego zatytułowanym „Akta w ukryciu”, opublikowanym w Gazecie Wyborczej 2 kwietnia 2024 r.

Tezy zawarte w artykule "GW" uznali za "sprzeczne ze stanem faktycznym".

- Groźba zainicjowania wobec nas postępowań karnych, sformułowana w artykule prasowym wskazanym na wstępie stanowi, zaś w naszym przekonaniu próbę obciążenia nas odpowiedzialnością za jaskrawą i budzącą zdumienie ułomność proceduralną postąpień Ministra Sprawiedliwości oraz powoływanych przez Niego Rzeczników, skutkującą niemożnością realizacji skierowanych do nas dyspozycji - poinformowali sędziowie Piotr Schab, Michał Lasota i Przemysław Radzik. 

Sędziowie zapowiedzieli złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku z grożeniem im odpowiedzialnością karną, co uważają za wywieranie wpływu na czynności urzędowe. 

Konieczna wydaje się również konkluzja, iż tzw. Rzecznicy Dyscyplinarni Ministra  Sprawiedliwości, prezentowani publicznie jako wytrawni specjaliści w zakresie prawa karnego,  zamiast akcji wprowadzających w błąd opinię publiczną, winni pochylić się nad pilnym pogłębieniem swego warsztatu zawodowego i to w kwestiach fundamentalnych; poza funkcjami  pochodzącymi z politycznego nadania, pozostają wszak sędziami sądów powszechnych. Przypominamy jednocześnie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, akta prowadzonych przez nas postępowań znajdowały się i znajdują w określonym ustawą miejscu naszego  urzędowania, zaś usunięcie procesowej przeszkody do ich wydania, leży w gestii Ministra Sprawiedliwości

– wskazano w komunikacie.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Piotr Schab #sędziowie #sądy #Gazeta Wyborcza

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo