Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Sędziowie nawołują do buntu. Krajowa Rada Sądownictwa pod rękę z antyrządową Akcją Demokracją

Dzisiaj wieczorem przed Pałacem Prezydenckim spotkają się przeciwnicy reformy sądowniczej. Organizatorem wydarzenia jest finansowana m.in. przez Niemców Akcja Demokracja, która już wcześniej promowała antyrządowe inicjatywy. Co więcej, do uczestnictwa w dzisiejszej manifestacji zachęca… Krajowa Rada Sądownictwa.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wszystkie Światła na Prezydenta” to inicjatywa Akcji Demokracji.

„Na początku przyszłego tygodnia Andrzej Duda przedstawi swoje projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Docierające informacje wskazują na to, że propozycje łamią zasadę trójpodziału władzy i są niekonstytucyjne. Dlatego aktywiści wzywają do odwiedzin u Prezydenta i domagania się projektów, które uwzględnią głosy obywatelek i obywateli” – czytamy w przesłanej nam informacji prasowej.

Warto tu przypomnieć, że wszyscy tegoroczni sponsorzy antyrządowej Akcji Demokracji – a mówimy o niemal 100 tys. euro – są powiązani z Niemcami.

„Dwaj donatorzy to fundacje zarejestrowane za naszą zachodnią granicą, natomiast na czele rady nadzorczej trzeciego stoi […] Caio Koch-Weser – były wiceminister finansów Niemiec i były wiceprezes Deutsche Banku” – ujawniła „Gazeta Polska”.

Ale to nie wszystko. Do uczestnictwa w dzisiejszej manifestacji przed Pałacem Prezydenckim zaprasza też w oficjalnym komunikacie sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa. Sam sędzia Żurek zasłynął wystąpieniami podczas demonstracji Komitetu Obrony Demokracji.

„Wspieramy wszystkie aktywności obywatelskie stające w obronie niezależnych sądów i jednocześnie wspierające prawdziwe reformy, które poprawią sytuację obywatela przed wymiarem sprawiedliwości. Popieramy takie inicjatywy jak Akcja Demokracja, która zaprasza wszystkich na spotkanie przed Pałacem Prezydenckim w piątek 22 września 2017 r. o godz. 19. Rzućmy światło, by działania nad nowymi projektami ustaw stały się publiczne i by do prezydenta dotarł głos obywateli” – pisze rzecznik KRS‑u.

Oburzenia tą sprawą nie kryje Krzysztof Lipiec (PiS) z sejmowej komisji sprawiedliwości.

– To skandal, żeby konstytucyjny organ państwa, który ma nadane stosowne uprawnienia mocą konstytucji, ale również mocą ustawy, zajmował się prowadzeniem tego typu działalności – mówi „Codziennej”. – To jest działalność parapolityczna. Organa konstytucyjne państwa stojące na straży niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów nie powinny w takich akcjach brać udziału. To pokazuje, że zmiana ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa jest konieczna – ocenia polityk.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#KRS #protest #Akcja Demokracja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Wideo