Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Sędzia Piotr Schab reaguje na manipulacje oko.press. "Oczywistym fałszem jest..."

Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych, sędzia Piotr Schab, wydał komunikat w sprawie tekstu, jaki ukazał się na portalu oko.press. Dotyczył on rzekomego "ścigania niezależnych sędziów", oskarżano w nim sędziego Schaba o to, że "robi dyscyplinarkę sędzi Barańskiej-Małuszek z Iustitii".

Piotr Schab
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

- Respektując prawo do swobody wypowiedzi – także tych przedstawicieli środowiska dziennikarskiego, dla których brak jakiejkolwiek próby weryfikacji tez poddanych publikacji jest w moim przekonaniu świadectwem braku ich elementarnej rzetelności zawodowej, dostrzegam pilną konieczność odniesienia się do jaskrawo fałszywych informacji zawartych we wskazanym na wstępie tekście - napisał sędzia Schab. 

Rzecznik podkreślił, że informacja o tym, że wszczął przeciw sędzi Olimpii Barańskiej-Małuszek postępowanie dyscyplinarne "za apel do ministra o dymisję prezesa jej sądu Jarosława Dudzicza" jest oczywistym fałszem

- Nie budzi mojej wątpliwości, iż pan Mariusz Jałoszewski, publikując kwestionowany tekst wiedział doskonale, że sędzia  Olimpia Barańska-Małuszek nie otrzymała zarzutu przewinienia dyscyplinarnego, co wyklucza  wiarygodność twierdzenia, że jest ona osobą „ściganą”, bądź toczy się przeciw niej postępowanie  dyscyplinarne - wskazał Piotr Schab. 

W jego ocenie, posłużenie się manipulacją "w celu, który oceniam jako dążenie do publicznego zdeprecjonowania działań Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych" wynikać mogło "wyłącznie z przeświadczenia  dziennikarza, że odbiorca tekstu nie dysponuje wiedzą o unormowaniach prawnych, będącą udziałem  autora".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Piotr Schab #oko.press

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo