Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Sakiewicz w „Magyar Hirlap”: Tej jesieni jesteśmy świadkami prawdziwej wiosny

Polska delegacja z udziałem m.in. Tomasza Sakiewicza, bierze udział w odbywających się w Budapeszcie uroczystościach 65. rocznicy wybuchu rewolucji węgierskiej 1956. Na łamach czołowego węgierskiego dziennika "Magyar Hirlap" ukazał się tekst redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" zatytułowany: "Sen się ziścił".

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

W tekście opublikowanym na stronach internetowych dziennika "Magyar Hirlap" Tomasz Sakiewicz przypomniał pierwszy wyjazd na Węgry organizowany przez Kluby "Gazety Polskiej" i opowiadający o tym film "Już niedługo..." zrealizowany przez Piotra Bugajewskiego i Krzysztofa Siuciaka.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" podkreślił, że od tamtego czasu wiele się zmieniło i teraz "ramię w ramię walczymy z Węgrami o naszą europejską suwerenność".

Tomasz Sakiewicz wspomniał o sporach z Brukselą, jakie toczy zarówno Warszawa, jak i Budapeszt i fakt, że europejscy politycy postanowili wycofać się z agresywnej polityki i przejść do postawy koncyliacyjnej.

"Ogłosiliśmy, że nadchodzi czas wolnych narodów i on właśnie nadchodzi. Tej jesieni jesteśmy świadkami prawdziwej wiosny"

- napisał szef "GP".

W "Magyar Hirlap" redaktor naczelny podziękował sympatykom i czytelnikom "Gazety Polskiej", bez których nie byłoby wielu przedsięwzięć, w tym Wielkiego Wyjazdu na Węgry. 

Uczestnicy IX Wielkiego Wyjazdu na Węgry dziś rano dotarli do Budapesztu, gdzie zostali serdecznie powitani. 

Niedługo po przyjeździe delegacje Polaków złożyły kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Bema oraz przy tablicach - upamietniających mord w Katyniu oraz katastrofę w Smoleńsku. 

W sobotę uczestnicy Wyjazdu wezmą udział w centralnych uroczystościach związanych z 65. rocznicą wybuchu rewolucji węgierskiej.

 Źródło: magyarhirlap.hu, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo