Rodzice zawnioskowali o 500 plus dla ponad 2 mln dzieci

Już ponad 2 mln dzieci zgłosili rodzice i opiekunowie do rządowego programu Rodzina 500 plus na nowy okres świadczeniowy. Wnioski są na bieżąco rozpatrywane. Przyznano już świadczenie dla 1,1 mln dzieci – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

twitter.com/MRiPS_GOV_PL/screen

"Rządowy program Rodzina 500 Plus w tym roku obchodzi swoje siódme urodziny i niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od początku trwania programu dla każdego z obecnych siedmiolatków wypłaciliśmy już po 40 tys. zł. W sumie do rodzin trafiło 220 mld zł"

- podkreśliła szefowa MRiPS.

Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wybierając jeden z kanałów: portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz poprzez aplikację mobilną mZUS.

"Osoby, które złożą wnioski do 30 kwietnia mają gwarancję ciągłości wypłaty świadczeń"

- dodała minister.

500 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Osobie, która złoży poprawnie wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2023 r., ZUS wypłaci świadczenie do 30 czerwca 2023 r. Jeśli złoży wniosek w maju – ZUS wypłaci świadczenie do 31 lipca wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca. Jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu – ZUS wypłaci świadczenie do 31 sierpnia wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od czerwca, a jeśli w lipcu – ZUS wypłaci świadczenie do 30 września wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od lipca. Z kolei na wniosek złożony w sierpniu – ZUS wypłaci świadczenie do 31 października wraz z wyrównaniem kwoty świadczenia od sierpnia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo