Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Resort Sienkiewicza chce postawić szefa KRRiT przed Trybunał Stanu

Szef resortu kultury poinformował dziś, że do Sejmu trafił wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego. Jako powody podano m.in. "nieprawne dzialania w sprawie finansowania mediów publicznych i stronnicze traktowanie mediów prywatnych".

Maciej Świrski
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Zarzuty wobec przewodniczącego KRRiT, poinformował Bartłomiej Sienkiewicz podczas czwartkowej konferencji prasowej, "sprowadzają się do trzech kwestii podstawowych". 

"To znaczy absolutnego łamania prawa ustaw przy niewypłacaniu środków należnych mediom publicznym. Nie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i nie do pana Świrskiego należy ocena, kto rządzi czy nie rządzi w mediach publicznych. Ma dawać pieniądze na media publiczne. Tego nie robi, to jest złamanie ustawy"

– twierdzi minister od Tuska.

I dalej: "druga sprawa to polityka pana Świrskiego wobec mediów niepaństwowych, prywatnych, które były (...) traktowane przez PiS jako wrogie".

Tu przypomniał kary, jakie KRRiT nakładał na TVN i TOK FM. Działania te ocenił jako "rażące naruszenie bezstronności i przekroczenie procedur". Jako trzeci zarzut wobec Świrskiego wymienił "zaniechanie czynności statystycznych", do których - dodał - przewodniczący KRRiT był zobowiązany. 

Dodał, że obecnie trwa zbieranie podpisów, a "wniosek będzie procedowany w Sejmie". 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#KRRiT #Trybunał Stanu #media #Bartłomiej Sienkiewicz #Maciej Świrski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo