Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

RCB prezentuje raport burzowy. Ponad tysiąc interwencji strażaków

Do godz. 17:00 w niedzielę ze względu na burze strażacy interweniowali w całym kraju 1192 razy. Aktualnie bez prądu pozostaje 6159 odbiorców - poinformował wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Zdjęcie ilustracyjne
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Jak dodał, najwięcej - 421 interwencji - odnotowano w Małopolsce. Podkreślił przy tym, że zgodnie z zaktualizowanym ostrzeżeniem IMGW trzecie, najwyższe ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami obowiązuje już na niemal całym terytorium tego województwa.

Podobnym ostrzeżeniem objęto pięć powiatów na Śląsku: żywiecki, cieszyński, bielski, m. Bielsko-Biała oraz powiat pszczyński.

Alert drugiego stopnia przed burzami z gradem wydany został dla: Podkarpacia, Lubelszczyzny, województwa świętokrzyskiego, województwo łódzkiego, Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

Na Pomorzu, Kujawach oraz w zachodniej części Wielkopolski obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem, natomiast na Opolszczyźnie oraz w powiatach ząbkowickim oraz kłodzkim na Dolnym Śląsku - ostrzeżenia tego samego stopnia przed intensywnymi opadami

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#burze

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo